Forma

 • Jak przygotować się do wyjazdu na narty [WIDEO]
 • Przygotowanie fizyczne do uprawiania narciarstwa
 • Jak odpowiednio odpoczywać i odżywiać się na stoku

  Jak odpowiednio odpoczywać i odżywiać się na stoku

  Jazda na nartach dla niektórych jest zabawą, dla innych formą spędzania wolnego czasu a dla jeszcze innych sportem. Przeważnie zaś jest kompilacją wszystkich tych trzech zmiennych. Jak byśmy jednak nart nie traktowali z pewnością nie zaszkodzi poznać kilku zasad dotyczących właściwego odżywiania się, uzupełniania płynów czy racjonalnego gospodarowania swoimi siłami na stoku. Poniżej wywiad z profesorem Andrzejem Klimkiem z Instytutu Fizjologii Człowieka, z AWF-u w Krakowie.

 • Urazy stawu kolanowego

  Urazy stawu kolanowego

  Kolano jest największym stawem człowieka, łączy długie dźwignie kości udowej i piszczelowej i jest niezwykle podatne na kontuzje. Szczególnie wymagającą w stosunku do stawu kolanowego dyscypliną sportu jest narciarstwo alpejskie.

 • Kontuzje - przekleństwo narciarza

  Kontuzje - przekleństwo narciarza

  To będzie artykuł o najmniej przyjemnym aspekcie narciarstwa - urazach, kontuzjach, wypadkach. Niestety, one też nam się przytrafiają. Dodatkowo zbliża się okres wiosenny. Części z nas uda się w ostatniej chwili wyrwać na narty, prosto zza biurka. Wiadomo natomiast, że kontuzjom lepiej zapobiegać niż je potem leczyć czy się rehabilitować. Kiedy się zdarzają, jak im zapobiec, co robić, kiedy już się jakąś złapie?