Free

 • Skialpinizm - kiedy narty łączą się ze wspinaczką [ZDJĘCIA]

  Skialpinizm - kiedy narty łączą się ze wspinaczką [ZDJĘCIA]

  Narciarstwo wysokogórskie to powrót do pierwotnych form tego sportu. Jeżeli zachowamy zdrowy rozsądek i realnie ocenimy umiejętności, to treningi w podchodzeniu na nartach możemy rozpocząć równolegle z nauką jazdy na nich - mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Relacja zdjęciowa ze szkolenia akialpinistycznego PSF i PZU w ramach akcji ?Z myślą o bezpieczeństwie?.

 • Turystyka zimowa. Przewodnik: Polscy turyści są zupełnie inni

  Turystyka zimowa. Przewodnik: Polscy turyści są zupełnie inni

  Przynajmniej kilka razy w sezonie w Polsce dochodzi do zupełnie niepotrzebnych i łatwych do uniknięcia tragedii w górach. - Jeśli w Alpach widać ludzi brnących w głębokim śniegu na nogach, to z pewnością są to nasi rodacy. Podstawowy sposób poruszania się po górach zimą to używanie nart - są bezpieczniejsze w sensie lawinowym, szybsze i bardziej efektywne - mówi Marcin Kacperek, przewodnik wysokogórski prestiżowej organizacji IVBV i założyciel firmy Freerajdy.

 • Na raka najlepszy góral. Freerider z Kościeliska, co chemii się nie kłaniał

  Na raka najlepszy góral. Freerider z Kościeliska, co chemii się nie kłaniał

  Szymona poznałem kilka lat temu w gasnącym barze małego górskiego miasteczka. Duży, wytatuowany, trochę, powiedzmy sobie szczerze, straszny. Na szczęście wystarczył jeden uśmiech i strach zniknął. Szymon taki właśnie jest, rewelacyjny chłopak z Kościeliska w skórze chuligana. Nie wiedziałem, że już wtedy rósł mu na węzłach chłonnych paskudny nowotwór. On coś czuł, ale sprawę ignorował tak długo, jak to było możliwe. Każdego dnia było do zrobienia coś lepszego niż wizyta u lekarza.

 • Narciarska wiosna poza trasą. Freeride z głową [WIDEO]

  Narciarska wiosna poza trasą. Freeride z głową [WIDEO]

  Wiosna w górach to idealny czas na jazdę poza wyznaczonymi trasami. Ten, coraz bardziej popularny typ narciarstwa, wiąże się z pewnymi specyficznymi zagrożeniami. Ponadto, dla własnej przyjemności, warto mieć również sprzęt przeznaczony właśnie do freeride'u. Jak robić to wszystko z głową?

 • Tandem Speedflying Heliski [BLOG]

  Tandem Speedflying Heliski [BLOG]

  Parę dni temu Ekipa Powder Speedriding &Freeriding Team oraz NO LIMIT Speedflying School dokonała pierwszego w historii "Tandem Speedflying Heliski". W skrócie to desant narciarza przez pilota skrzydła do speedflyingu, nad niedostępną z wyciągów linią zjazdu... Przeczytaj o co w tym chodzi i ZOBACZ wyjątkowy film!

 • Polish Freeskiing Open 2014 - relacja Wideo

  Polish Freeskiing Open 2014 - relacja Wideo

  11. edycja The North Face Polish Freesking Open czyli Mistrzostwa Polski we freeskiingu odbyła się w dniach 31.01-1.02 2014 w ośrodku narciarskim Harenda, w Zakopanem. Wśród mężczyzn tryumfowali Bartek Sibiga i Robert Szul. Wśród kobiet "bezkonkurencyjna" była Zuzanna Witych. Zapraszamy na pełną relację wideo z zawodów.

 • PFO 2014 zakończone. Bartek Sibiga i Zuzanna Witych Mistrzami Polski Big Air [ZDJĘCIA]

  PFO 2014 zakończone. Bartek Sibiga i Zuzanna Witych Mistrzami Polski Big Air [ZDJĘCIA]

  11. edycja The North Face Polish Freesking Open czyli Mistrzostwa Polski we freeskiingu odbyła się w dniach 31.01-1.02 2014 w ośrodku narciarskim Harenda, w Zakopanem. W najbardziej widowiskowej konkurencji Big Air tryumfował Bartek Sibiga, pokonując zeszłorocznego mistrza Szczepana Karpiela i Pawła Palichleba. Wśród kobiet "bezkonkurencyjna" była Zuzanna Witych. Na railach, wśród Polaków, zdecydowanie najlepiej spisał się Robert Szul zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 • Najlepsi freeskierzy z Polski i Europy już w najbliższy weekend w Zakopanem!
 • FWT Chamonix - narciarstwo dla szaleńców. Zostałem jednym z nich [FOTO i WIDEO]

  FWT Chamonix - narciarstwo dla szaleńców. Zostałem jednym z nich [FOTO i WIDEO]

  Pobudka 6 rano, 6.30 wsiadam do busa. Mróz siarczysty, na dworze jeszcze ciemno, widać gasnące gwiazdy i majaczące wierzchołki alpejskich szczytów. Jestem w Chamonix, u podnóża najwyższej w Alpach góry Mt. Blanc (4810 m.n.p.m.). Jedziemy w stronę stacji Flegere, na start drugiego przystanku Swatch Freeride World Tour by The North Face - największych na świecie zawodów w narciarstwie ekstremalnym. Mam stracha, bo zamierzam zjechać tą trasą, co zawodowcy.

 • Myślisz o zrobieniu kursu lawinowego? Teraz jest na to dobry moment.
 • Freeride World Tour Courmayeur 2014 - Wyniki

  Freeride World Tour Courmayeur 2014 - Wyniki

  We włoskiej stacji Courmayeur zakończono pierwsze zawody z serii Swatch Freeride World Tour by The North Face czyli odpowiednik Pucharu Świata FIS w jeździe poza przygotowanymi trasami. Na zawodników czekałą potężna ściana Cresta D'Arp. Zapraszamy na relację wideo z zawodów. Wśród narciarzy triumfował Loic Collomb - Patton z Francji, a wśród snowboardzistów Sammy Luebke z USA.

 • Analiza wypadku lawinowego - jazda pomiedzy barierami lawinowymi [BLOG]

  Analiza wypadku lawinowego - jazda pomiedzy barierami lawinowymi [BLOG]

  Drugiego stycznia, przy 2 stopniu zagrożenia lawinowego doszło do śmiertelnego wypadku lawinowego w rejonie Gasteiner Tal. Pierwszy z członków czteroosobowej grupy zjeżdżającej pojedynczo bardzo stromym (ponad 40 stopni), północnym stokiem spowodował lawinę, ale po jej zatrzymaniu, dzięki wykorzystaniu plecaka z balonem był na powierzchni śniegu i zdołał sam wydostać się z lawiny. Tragedia wydarzyła się później.

 • Najlepsi freeriderzy świata rozpoczynają sezon! [DUŻE ZDJĘCIA]
 • Freeride w Andorze

  Freeride w Andorze

  W Polsce zima nas nie rozpieszcza. Może warto odkryć nowe kierunki dla freeskiingu? Chłopaków z Freerajdy.pl wywiało aż do Andory, gdzie wprawdzie nie ma aż tyle śniegu, co ostatnio w Nowym Jorku, ale na potrzeby narciarstwa pozatrasowego spokojnie wystarcza.