Dzieje się

 • Pink Jam - dziewczyny do snowparku

  Pink Jam - dziewczyny do snowparku

  Drugiego marca duże skocznie i przeszkody w snowparku na Gubałówce z wdziękiem przejmą we władanie snowboardzistki i narciarki. Kasia Rusin, jedna z najlepszych polskich specjalistek od snowboardowego freestyle'u, zaprasza na drugą edycję Pink Jam. Start o godzinie 10:00. Afterparty w klubie La Playa w Zakopanem.

 • Zjazd na Krechę 2013 - relacja [ZDJĘCIA]

  Zjazd na Krechę 2013 - relacja [ZDJĘCIA]

  Blisko 300 miłośników zawrotnych prędkości wystartowało o 9:00 rano ze szczytu Kotelnicy, walcząc o jak najkrótszy czas przejazdu. W tegorocznej edycji zatriumfował Michal Bekes ze Słowacji, który pokonał półtorakilometrową trasę w 1 minutę i 31 sekund!

 • Zjazd na Krechę 2013 oczami zawodnika [WIDEO]

  Zjazd na Krechę 2013 oczami zawodnika [WIDEO]

  Pobudka 5.30. Drzemka. 5.39. Narty, buty, kask, guma, herbata, bus, Kuźnice. Tam, ok 6.15 już wiele zawodników i zawodniczek, a pomiędzy nimi organizatorzy z cokolwiek niewyraźnymi minami. Przenosimy start na Kotelenicę, do Białki. Tu na górze wieje i nie da się nawet wjechać.

 • Alpejski Puchar Świata w Zakopanem?

  Alpejski Puchar Świata w Zakopanem?

  - Nie mamy miejsca na rozegranie zjazdu, super giganta czy giganta, więc jedynym możliwym rozwiązaniem jest slalom i właśnie w tym obszarze mamy pole działania. Jeśli nie będziemy organizować zawodów na tym poziomie, znikniemy z mapy państw gdzie rozwija się narciarstwo alpejskie, a tego byśmy na pewno nie chcieli - mówi Andrzej Karpiel, koordynator zawodów Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet w Zakopanem z ramienia Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

 • Tauron Bachleda Ski ćwiczy w Zakopanem
 • Snowboardfest 2013 tuż za polską granicą

  Snowboardfest 2013 tuż za polską granicą

  Czterogwiazdkowa, największa tegoroczna impreza snowboardowa na Słowacji rozpocznie się w najbliższy weekend. Już w tę sobotę, 16 lutego o 14.00 w ośrodku Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach 50 zawodników z 10 krajów, w tym z Polski, wystartuje w widowiskowej konkurencji BIG Air. Zawody mają tę samą rangę, co niedawny Burn in Snow.

 • 300 najszybszych zjedzie z Kasprowego Wierchu

  300 najszybszych zjedzie z Kasprowego Wierchu

  Już 24 lutego odbędzie się finał narciarsko-snowboardowego wyścigu Red Bull Zjazd na Krechę 2013. W niedzielny poranek ze szczytu Kasprowego Wierchu wystartuje równocześnie 300 amatorów zawrotnych prędkości z całej Polski, a przyświecać będzie im tylko jeden cel - dojechać pierwszym do mety. Starterem tegorocznego wyścigu będzie Adam Małysz!

 • Slalom równoległy w Zakopanem

  Slalom równoległy w Zakopanem

  Już w najbliższą sobotę zakopiański stok Harenda po raz kolejny w tym sezonie stanie się centrum narciarstwa alpejskiego w Polsce. Juniorzy i juniorki z całego kraju wezmą udział w zawodach Tauron Energy Ski Cup, w ramach których ścigać się będą na trasie slalomu równoległego. Bezpośrednie zmagania dwójki zawodników to jedna z najbardziej widowiskowych form rywalizacji, więc warto wybrać się na Harendę by zagrzewać młodych narciarzy do walki.

 • Burn in Snow - relacja z największej imprezy snowboardowej w Polsce
 • 10 lat AZS Winter Cup na polskich stokach

  10 lat AZS Winter Cup na polskich stokach

  AZS Winter Cup to cykl zawodów organizowanych od dziesięciu lat. Zdobył on sporą rzeszę sympatyków, dla których rywalizacja na trasach narciarskich slalomów jest wpisana w definicję tej wspaniałej dyscypliny. Na Narciarski Akademicki Puchar Polski składa się sześć etapów eliminacyjnych oraz impreza finałowa.