Dzieje się

 • Na Krakowskim Festiwalu Górskim nie zabraknie atrakcji dla freeriderów!

  Na Krakowskim Festiwalu Górskim nie zabraknie atrakcji dla freeriderów!

  Krakowski Festiwal Górski, będący jednym z największych festiwali skupiających fanów sportów górskich, w tym roku znów otwiera się na narciarzy i snowboardzistów uprawiających freeride. W dniach 5-7 grudnia 2014, w ramach XII edycji tego kultowego wydarzenia, będzie można spotkać się z polskimi himalajskimi skialpinistami, posłuchać z pierwszej ręki jak naprawdę wygląda heliskiing na Alasce, czy obejrzeć świetne filmy freeride'owe na dużym ekranie! Bargiel i Ostrowski o zjazdach w Himalajach

 • Freeride Filmfestival Tour 2014

  Freeride Filmfestival Tour 2014

  Polak i rekordzista świata Andrzej Bargiel, a także światowej klasy Freeriderzy Xavier De Le Rue oraz Samuel Anthamatten i inni, ruszają w trasę z tegorocznym Freeride Film Festivalem.

 • Polskie premiery jubileuszowego filmu "Twenty" i ich gość specjalny - Max Morello!

  Polskie premiery jubileuszowego filmu "Twenty" i ich gość specjalny - Max Morello!

  Już w najbliższy piątek, 3 października w warszawskim kinie Wisła odbędzie się polska premiera jubileuszowego filmu "Twenty" największej freeskiingowej wytwórni filmowej na świecie - Poor Boyz Productions. Tym samym rozpocznie ona filmowy tour, który zawita także do Wrocławia - 4 października oraz Pragi - 5 października. Będą to jedne z pierwszych projekcji tego filmu w Europie, a w ich trakcie nie zabraknie atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących.

 • Jajo agory, czyli redaktor też narciarz

  Jajo agory, czyli redaktor też narciarz

  W sobotę, 8.03.2014, na szczycie południowo-wschodniej ściany Masywu Gliczarowskiego stanęła w szranki niemalże setka śmiałkiń i śmiałków zatrudnionych w Agorze - spółce, do której należy m.in. portal gazeta.pl, sport.pl i Gazeta Wyborcza. Redaktor też człowiek, zjeżdżać potrafi. Podium zdominował dział sportu rekreacyjnego - redaktorzy Polskabiega.pl i nanarty.sport.pl... BLOG REDAKTORA

 • Sony Extreme Series Winter Edition zakończone
 • Mistrzostwa Polski we Freeskiingu oraz United Slopestyle w Zakopanem
 • Into the Mind na dużych ekranach w trzynastu miastach w Polsce

  Into the Mind na dużych ekranach w trzynastu miastach w Polsce

  27 lutego w sieci kin Multikin w całej Polsce odbędzie się na specjalny pokaz niezwykłego filmu o narciarstwie ekstremalnym pt.: ?Into the Mind? kanadyjskiej wytwórni Sherpas Cinema, twórców słynnego "All I Can". Film został zrealizowany z niezwykłym rozmachem wśród krajobrazów bezkresnej Alaski, egzotycznej Boliwii i majestatycznych Himalajów.

 • Jeden dzień dla bezpieczeństwa w górach

  Jeden dzień dla bezpieczeństwa w górach

  W sobotę, 8 lutego w Zakopanem odbędzie się pierwszy w tym sezonie jednodniowy kurs lawinowy Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu i TOPR. Jego uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe zasady prowadzenia akcji ratunkowych.

 • Red Bull Bieg Zbójników - Zbójem nie zostaje się bez poświęceń
 • Freeride World Tour Austria - wyniki

  Freeride World Tour Austria - wyniki

  Po Courmayeour i Chamonix przyszła kolej Austrię. Tutaj odbył się trzeci przystanek z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face - największych na świecie zawodów freerideowych, czyli w narciarstwie ekstremalnym. Z powodu niesprzyjającej pogody i lawiny, która zeszła po trasie planowanych zawodów, rywalizację przeniesiono z Fieberbrunn do odległego o trzy godziny drogi Kappl.

 • PFO 2014 zakończone. Bartek Sibiga i Zuzanna Witych Mistrzami Polski Big Air [ZDJĘCIA]

  PFO 2014 zakończone. Bartek Sibiga i Zuzanna Witych Mistrzami Polski Big Air [ZDJĘCIA]

  11. edycja The North Face Polish Freesking Open czyli Mistrzostwa Polski we freeskiingu odbyła się w dniach 31.01-1.02 2014 w ośrodku narciarskim Harenda, w Zakopanem. W najbardziej widowiskowej konkurencji Big Air tryumfował Bartek Sibiga, pokonując zeszłorocznego mistrza Szczepana Karpiela i Pawła Palichleba. Wśród kobiet "bezkonkurencyjna" była Zuzanna Witych. Na railach, wśród Polaków, zdecydowanie najlepiej spisał się Robert Szul zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 • Pierwszy dzień PFO 2014 [BLOG]

  Pierwszy dzień PFO 2014 [BLOG]

  Dzisiaj zostały rozegrane eliminację Polish Freeskiing Open na Harendzie. Z samego rana wszystko wyglądało idealnie, bezwietrzna pogoda oraz przygotowana skocznia zachęcały do rozpoczęcia treningów...

 • Najlepsi freeskierzy z Polski i Europy już w najbliższy weekend w Zakopanem!
 • Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Kluszkowcach zakończone

  Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w Kluszkowcach zakończone

  Oksana Lubowiecka z Krakowa i Jakub Wyporek z Bielska - Białej okazali się najlepsi w drugich eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie, rozegranych w sobotę (11. stycznia br.) w stacji Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach pod patronatem akcji TAURON Bachleda Ski. Kolejne eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów zaplanowane są na 18. stycznia na Śnieżniku, na Dolnym Śląsku.