Austria

 • Alpbachtal - Najpiękniejszy zakątek Tyrolu

  Alpbachtal - Najpiękniejszy zakątek Tyrolu

  Już od dłuższego czasu jadąc doliną Innu w głąb Tyrolu miałem ochotę zajrzeć do Alpbachtal. Leżąca w tej dolinie miejscowość Alpbach została uznana przez samych Tyrolczyków za najpiękniejszą wieś w Tyrolu. Jest ona stolicą interesującego - kameralnego ośrodka narciarskiego.

 • ZIMA NA SŁONECZNEJ STRONIE SZCZYTU ZUGSPITZE

  ZIMA NA SŁONECZNEJ STRONIE SZCZYTU ZUGSPITZE

  Tyrolski region Zugspitz Arena znany jest jako urozmaicony region sportów zimowych otoczony spektakularnymi górskimi szczytami. Siedem znakomitych ośrodków narciarskich, możliwość szybkiego przemieszczania się również bez auta, świetna obsługa i prawdziwa tyrolska gościność - to po prostu piękne zimowe wakacje!

 • Vorarlberg: Oferta rodzinna

  Vorarlberg: Oferta rodzinna

  Rodzinnie i zabawnie.Ciekawe oferty, serdeczna opieka i urozmaicone programy zabaw sprawiają, że Vorarlbergu jest chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi. Nowość w programie stanowią na przykład próbki życia w gospodarstwach rolnych, szkółka jazdy sankami z psim zaprzęgiem i safari narciarskie dla dzieci.

 • Narty w Vorarlbergu

  Narty w Vorarlbergu

  Narciarzom i snowboardzistom oferuje Vorarlberg doskonałe warunki i bajkowe krajobrazy. Kto pragnie przeżyć coś wyjątkowego, odwiedzi Żelaznych Ludzi autorstwa Antony'ego Gormleya, z doświadczonym przewodnikiem wybierze się na nieprzetarte szlaki, weźmie udział w narciarskim safari albo o wschodzie słońca będzie szusował po stoku jako pierwszy.

 • Dojazd do Vorarlbergu

  Dojazd do Vorarlbergu

  Do Vorarlbergu można bez problemu dotrzeć każdym środkiem lokomocji. Lokalna komunikacja jest bardzo dobrze rozbudowana. Połączenia autobusowe i kolejowe są ze sobą skorelowane, podobnie jak taryfy. W niektórych regionach oprócz autobusów liniowych kursują autobusy narciarskie. W dolinie Kleinwalsertal komunikacja jest dla gości hotelowych bezpłatna.

 • Nice Surprise - kosz pełen niespodzianek w regionie Nassfeld

  Nice Surprise - kosz pełen niespodzianek w regionie Nassfeld

  Nassfeld - największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski Karyntii należący do pierwszej dziesiątki regionów narciarskich Austrii intensywnie zaangażował się w dbanie o jakość usług, aby móc zaoferować swoim gościom odpowiedni wypoczynek w "śnieżnym zagłębiu". W ramach oferty "Nice Surprise" na gości czeka kosz pełen niespodzianek.

 • Narty w listopadzie

  Narty w listopadzie

  Wraz z jesiennym chłodem u prawdziwego narciarza pojawia się nieodparta potrzeba wyjęcia nart z piwnicy i wyjechania na śnieg. Oczywistym wyborem są te miejsca, gdzie sezon narciarski zaczyna się najwcześniej, a czasem trwa cały rok. Mowa oczywiście o ośrodkach narciarskich na alpejskich lodowcach. Nie zawsze start w sezon jest bezproblemowy, bowiem przyroda jest kapryśna i czasem nawet na lodowcach brakuje śniegu. W tym sezonie jest jednak znakomicie i śniegu nie brakuje. Aby za daleko nie podróżować, proponuję wybrać te lodowce, które są po prostu najbliżej.

 • Karyntia - na narty do Austrii

  Karyntia - na narty do Austrii

  Dwóch Karyntczyków to już chór - mówią Austriacy o mieszkańcach południowego landu, na granicy z Włochami i ze Słowenią. Tylko 86 km do Lublany i 200 km do Wenecji - być może z takiego sąsiedztwa wynika odmienna, bardziej radosna atmosfera tej części Austrii. Karyntczyk, często nieproszony, przysiądzie się do kolacji, wygrywając na harmonii swojskie melodie, a reszta stołu spontanicznie zacznie śpiewać. MTV nie podbiją, ale zagraniczne ucho chłonie występ z przyjemnością.

 • Tyrol - na narty w oczekiwaniu na sezon

  Tyrol - na narty w oczekiwaniu na sezon

  Na wakacje w sercu Tyrolu warto wybrać się i latem, i zimą. Dolinę Ötztal znają świetnie miłośnicy gór, wszelakich sportów i... archeolodzy (to tu znaleziono zmumifikowanego przed tysiącami lat słynnego Człowieka z Lodu - Ötziego).

 • Stubai dla każdego!

  Stubai dla każdego!

  Nie jeżdżę na nartach od dziecka. Wybierając się do Austrii miałam za sobą zaledwie dwa sezony w roli narciarki, dlatego pomysł urlopu w Alpach wydawał mi się ryzykowny. I chociaż wielu doświadczonych narciarzy zapewniało mnie, że nie ma się czego bać, to jednak byłam pełna obaw, czy te ogromne, wspaniałe góry są aby na pewno odpowiednie dla mnie? Dziś mogę śmiało powiedzieć: tak, bo Stubai to miejsce dla każdego!