Narty na Słowacji

 • Nowość na Słowacji - karta GoPass

  Nowość na Słowacji - karta GoPass

  U naszych południowych sąsiadów każdy kolejny sezon przynosi nowe inwestycje i rozwiązania. W tym roku pojawił się produkt, dzięki któremu będzie można taniej jeździć na stokach w Jasnej - Chopoku, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze, a także ominąć kolejki do kas.

 • Słowacja start - rozpoczęcie sezonu

  Słowacja start - rozpoczęcie sezonu

  Już w najbliższy piątek, 29 listopada, nasi południowi sąsiedzi zainaugurują sezon zimowy w Niżnych Tatrach. Otwarcie wyciągów nie jest jeszcze pewne, choć są na to dość duże szanse, na co liczą zaproszeni goście wraz z księżną Buckingham. Nie, nie chodzi tu o Kate Middleton, ale o jedną z najlepszych artystek słowackich o pseudonimie Celesta Buckingham. Wszystkich chętnych zapraszamy do ośrodka zimowego w Jasnej pod Chopokiem na Muzyczne Otwarcie Sezonu 2013/2014.

 • Słowackie Apres Ski, czyli co po nartach po drugiej stronie Tatr

  Słowackie Apres Ski, czyli co po nartach po drugiej stronie Tatr

  Wspomnienia z wyjazdów narciarskich na Słowację sprzed dziesięciu lat są mniej więcej takie: "Fajne góry, niekoniecznie dobrze przygotowane stoki i wielka smuta wieczorami". O tym, że stoki i wyciągi zmieniły się nie do poznania wiedzą już chyba wszyscy. Nie każdy zdążył jednak docenić rozbudowaną ofertę apres ski naszych południowych sąsiadów. Jest coraz więcej powodów, by po dniu spędzonym na stokach Chopoka czy Łomnicy nie wracać od razu do Polski.

 • Narciarskie nowości Słowacji w sezonie 2013/14

  Narciarskie nowości Słowacji w sezonie 2013/14

  Wielkimi krokami zbliża się sezon narciarski, w wyższych partiach gór spadł już śnieg. Narciarze robią generalny przegląd sprzętu i szlifują kondycję, a ośrodki narciarskie dopieszczają swoje trasy, przygotowują armatki i wyciągi. Nie inaczej jest u naszych południowych sąsiadów, gdzie jak co roku, przygotowano kilka nowych inwestycji, które ułatwią i uatrakcyjnia zimowy pobyt na Słowacji.

 • Najciekawsze ośrodki narciarskie w sezonie 2013/14 [ZDJĘCIA]

  Najciekawsze ośrodki narciarskie w sezonie 2013/14 [ZDJĘCIA]

  Za chwilę start nowego sezonu narciarskiego. Ośrodki narciarskie się zmieniają i jak zwykle powstaje pytanie, który wybrać na zimowy wypoczynek? Ekspert z biura podróży Top Travel podpowiada, na jakie kurorty warto zwrócić uwagę w sezonie 2013/14. W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno najlepszy ośrodek narciarski na świecie, jak i bliską nam, najbardziej "alpejską" stację w Tatrach, czyli słowacką Jasna-Chopok.

 • Inwestycje narciarskie. Jakie na Słowacji, jakie u nas

  Inwestycje narciarskie. Jakie na Słowacji, jakie u nas

  Słowacy przed sezonem narciarskim kuszą Polaków gigantycznymi inwestycjami i bezpośrednimi lotami z Gdańska i Warszawy. Ekolodzy jednak pomstują: - Pod nowe stoki wykarczowano hektary kosodrzewiny, niszcząc tym samym miejsca lęgowe ptaków i innych zwierząt.

 • Narty na Słowacji. Chopok, Łomnica i co dalej?

  Narty na Słowacji. Chopok, Łomnica i co dalej?

  Słowacja w tym roku znalazła się w centrum uwagi narciarzy z Polski. Widać to w statystykach portali narciarskich, na forach o odpowiedniej tematyce oraz najzwyczajniej - na tamtejszych stokach. Sąsiadom z południa najczęściej zarzucamy brak smaku, nudy po nartach oraz wysokie ceny, trudno jednak kłócić się z ich głównym sloganem reklamowym - "Tak blisko, tak alpejsko". W naszym kraju są stacje o bardzo nowoczesnej infrastrukturze, jednak jedyna "alpejska" (Kasprowy Wierch) nie może mierzyć się z dwoma u południowych sąsiadów. Pozostaje pytanie co czeka narciarzy na Słowacji oprócz Chopoka i Łomnicy?

 • Trasy rowerowe Słowacji

  Trasy rowerowe Słowacji

  Słowacja jest ze względu na różnorodność swojej powierzchni i charakterystycznym regionom idealnym miejscem dla uprawiania turystyki rowerowej. Miłośnikom tego sportu Słowacja oferuje dobrze oznakowane trasy. Prowadzą odwiedzających zarówno po najpopularniejszych atrakcjach, jak i nieodkrytych zakątkach całego kraju.

 • Słowacja to nie tylko narty: Jaskinie Słowacji

  Słowacja to nie tylko narty: Jaskinie Słowacji

  Słowacja to kraina w której znajduje się ponad 6200 jaskiń i grot! Te tajemnicze, podziemne przestrzenie od zarania dziejów fascynowały ludzkość. 12 spośród największych jest udostępnionych "zwykłym" zwiedzającym, bez doświadczenia speleologicznego.

 • Bikini Ski 2013 w Jasnej - wszystkie nagrody dla Polaków!

  Bikini Ski 2013 w Jasnej - wszystkie nagrody dla Polaków!

  Czy to już koniec zimy w słowackich Tatrach? Oczywiście nie! Warunki na trasach są znakomite, a w sobotę w Jasnej było naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu śmiałków, którzy w bikini i kąpielówkach szusowali po tamtejszych stokach. Była dobra zabawa, piękne kobiety i odważni panowie.

 • Weekend w Jasnej. Wybierz miss Bikini SKI

  Weekend w Jasnej. Wybierz miss Bikini SKI

  W najbliższą sobotę po słowackiej stronie Tatr odbędzie się kolejna edycja Bikini SKI. Piękne i odważne dziewczyny, ?gorrrące? stroje bikini , wspaniałe tatrzańskie słońce i energetyczna muzyka czekać będzie na wszystkich, którzy pojawią się w Jasnej pod Chopokiem.

 • Chopok, czyli wymarzony tydzień w górach za 294 Euro [RELACJA CZYTELNICZKI]
 • Śnieżne Psy na Słowacji

  Śnieżne Psy na Słowacji

  Kto z nas nie pamięta przygód Reksia czy Lassie, kto z nas z łezką w oku nie wspomina opowieści o Białym Kle z powieści Jacka Londona? Wszystkich tych bohaterów i wielu innych będziecie mogli spotkać podczas czwartej edycji imprezy dla dzieci i ich rodziców pt. "Śnieżne Psy", która odbędzie się 23 -24 lutego w słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy.

 • Snowboardfest 2013 tuż za polską granicą

  Snowboardfest 2013 tuż za polską granicą

  Czterogwiazdkowa, największa tegoroczna impreza snowboardowa na Słowacji rozpocznie się w najbliższy weekend. Już w tę sobotę, 16 lutego o 14.00 w ośrodku Strbskie Pleso w Wysokich Tatrach 50 zawodników z 10 krajów, w tym z Polski, wystartuje w widowiskowej konkurencji BIG Air. Zawody mają tę samą rangę, co niedawny Burn in Snow.

 • Taka jest Słowacja!

  Taka jest Słowacja!

  Majestatyczne góry, zielone wzniesienia i krasowe jaskinie. Baseny termalne, bryndzowe haluszki, smażony ser panierowany i piwo Złoty Bażant. Oto z czym kojarzy się kraj naszych południowych sąsiadów. Ale Słowacja to dużo więcej.