Narty na Słowacji

  • Winter Jasna Opening - relacja z wyjazdu

    Winter Jasna Opening - relacja z wyjazdu

    Pierwsze przetarcie na stoku już za nami, 1 grudnia hucznie otworzyliśmy sezon narciarski. Wybraliśmy się na Winter Jasna Opening, wydarzenie które rozgrzewa całą Słowację. Jak było? Przeczytaj naszą krótką relację.

  • Otwieramy sezon w mocnym stylu

    Otwieramy sezon w mocnym stylu

    Łapie mróz, spadają pierwsze płatki śniegu, Twoi znajomi narzekają na pogodę, a Ty nie wiesz o co im chodzi? Znasz te uczucie? My też! To znak, że zbliża się sezon narciarski. W tym roku czeka nas otwarcie z przytupem. Już w tę sobotę ruszymy na zaśnieżone stoki Chopoku, a wieczorem rozerwiemy się na imprezie w wielkim stylu.

  • Ferie po słowackiej stronie Tatr

    Ferie po słowackiej stronie Tatr

    Zaczynają się ferie zimowe, a ty nadal nie wiesz, gdzie jechać na narty? Spróbujemy rozwiązać ten problem. Poznaj mocne argumenty za tym, aby odwiedzić Słowację, naszego południowego sąsiada. Dowiedź się jak i gdzie znaleźć złoty środek na udane zimowe wakacje.

  • Nowa gondola w Jasnej i mistrzostwa świata w rzeźbach lodowych. Zimowe atrakcje Słowacji

    Nowa gondola w Jasnej i mistrzostwa świata w rzeźbach lodowych. Zimowe atrakcje Słowacji

    Gdzie warto jechać na zimowy wyjazd? Na pewno na Słowację! Nasi południowi sąsiedzi przygotowali w tym roku masę atrakcji dla narciarzy i nie tylko. Na miłośników białego szaleństwa czeka nowa gondola na Chopoku, 27 kilometrów czynnych tras i numer 1 wśród aquparków, czyli Tatralandia. A w Tatrach Wysokich szykują się Mistrzostw Świata w rzeźbach lodowych.

  • Najlepsze ośrodki sportów zimowych na świecie
  • Słowacja dla narciarzy. Przegląd ośrodków, wyciągi, stoki
  • Wiosna na nartach

    Wiosna na nartach

    Wiosna przez wielu uważana jest za najlepszą porę roku do jazdy na nartach. Dni są dłuższe, słońce świeci mocniej, a gdy wybierzemy odpowiednie ośrodki narciarskie, śniegu z pewnością nie zabraknie. Dodatkowo, jazda wiosną jest z reguły tańsza niż w zimowych miesiącach. Gdzie pojechać, na co zwrócić uwagę i ile to będzie kosztowało?

  • Słowacja - w sam raz dla najmłodszych narciarzy

    Słowacja - w sam raz dla najmłodszych narciarzy

    Słowackie góry zimą to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Jest do nich blisko, jest śnieg - na narty do Jasnej pod Chopokiem, Tatrzańskiej Łomnicy czy Szczyrbskiego Jeziora - mogą jechać zarówno doświadczeni narciarze, jak i dzieci, które znajdą tam szkółki i bezpieczne wyciągi. Po nartach natomiast można odpocząć w bajkowym aquaparku Tatralandia! Co trzeba tutaj zobaczyć? Sprawdźcie sami.

  • Oszczędności na słowackim stoku? GoPass

    Oszczędności na słowackim stoku? GoPass

    Wyjazd na narty to zawsze duży wydatek - począwszy od transportu, przez sprzęt, karnety, bazę noclegową i wyżywienie, kończąc na dodatkowych atrakcjach. Kiedy jeszcze pomnożymy wydatki przez kilkuosobową rodzinę kwota robi się pokaźna, warto więc jakoś zaoszczędzić. U naszych południowych sąsiadów działa system umożliwiający kompleksowe oszczędności na wszystkich wydatkach narciarskich w ośrodkach Jasná N~zke Tatry, Vysoké Tatry i w aquaparku Tatralandia - GOPASS.sk.

  • Tatry Ice Master 2015 - Mistrzostwa Świata w rzeźbach lodowych - zobacz, jak powstają najcudowniejsze konstrukcje lodowe
  • Alpejskie warunki dla całej rodziny godzinę od Zakopanego
  • Jasna Chopok nagrodzona w prestiżowym rankingu SKIRESORT.info
  • Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

    Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

    Wybór butów narciarskich to najpoważniejsza decyzja, przed jaką musi stanąć każdy narciarz. Jeśli źle dobierzemy narty, będzie nam się słabo jeździło. Jeśli źle wybierzemy buty, mogą nam popsuć całe dnie na stoku i poza nim, a co za tym idzie urlop czy ferie. W butach nie tylko zjeżdżamy, ale również stoimy w kolejkach i na wyciągach, siedzimy w barze, tańczymy Przy zakupie możliwości jest wiele, a podstawowa zasada bardzo prosta. Buty narciarskie muszą być wygodne.

  • Tatrzański Dom, Zamek Janosika, noc pod gwiazdami, czyli co robić w Tatrach poza nartami i snowboardem?

    Tatrzański Dom, Zamek Janosika, noc pod gwiazdami, czyli co robić w Tatrach poza nartami i snowboardem?

    Jeżeli szukacie fajnych inspiracji na wyjazd świąteczny, sylwestrowy albo poszukujecie miejsca na zimowy urlop, to ciekawą alternatywą dla Alp są Tatry Wysokie i Niskie na Słowacji. Poza oczywistymi korzyściami związanymi z trasami narciarskimi i snowboardowymi, wysoką jakością wyciągów, kolejek czy bogatą infrastrukturą apres-ski Słowacja oferuje również sporo atrakcji dla tych, którzy chcieliby coś więcej poza jazdą ?góra-dół?.

  • Zobacz mecz tenisa na wysokości 2634 m n.p.m.

    Zobacz mecz tenisa na wysokości 2634 m n.p.m.

    Od zeszłego weekendu powiedzenie ?gra na wysokim poziomie? nabrała nowego znaczenia. Na Łomnickim szczycie na wysokości 2634 m n.p.m rozegrano niecodzienne zawody tenisowe. Dwie zawodniczki Jana Eepelová wraz z Anna Karol~na Schmiedlovou i dwóch zawodników Andrej Martinov wraz Norbertem Gombošev z pierwszej dwusetki ATP zagrało pod okiem światowych sław Mariána Vajdy i Branislava Stankoviea pojedynek o puchar Łomnicy