NARTY W POLSCE

 • Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi narciarskie Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi narciaskie
 • Działa już kilkanaście stacji narciarskich w Polsce i na Słowacji. W wielu obowiązują promocyjne ceny karnetów

  Działa już kilkanaście stacji narciarskich w Polsce i na Słowacji. W wielu obowiązują promocyjne ceny karnetów

  Zima jest w tym roku wyjątkowo życzliwa dla narciarzy. Otwarto już kilkanascie stacji - między innymi Karpacz, Zieleniec, Jaworzyna, Nosal, a także Chopok. Dzięki sprzyjającej pogodzie kolejne powinny ruszyć lada dzień. Piszemy o tym, gdzie w Polsce i na Słowacji można jeździć na nartach. Z okazji rozpoczęcia sezonu wiele stacji oferuje promocyjne ceny karnetów. Opłaca się poszusować jeszcze przed gwiazdką.

 • W Polskę na narty

  W Polskę na narty

  Nie możesz sobie pozwolić na narciarski urlop w Austrii, Francji lub Włoszech? Nie przejmuj się. Polskie ośrodki z roku na rok starają się zaoferować swoim gościom coraz lepsze warunki.

 • Nowy ośrodek w Beskidach powstanie za 23 mln zł
 • Ujsoły

  Gmina Ujsoły leży w Beskidzie Żywieckim, w dolinie Białej Soły (Ujsoły) na wysokości 540-600 m n.p.m., od strony południowej graniczy ze Słowacją. Jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc w Polsce. Znaczną część jej powierzchni zajmują lasy, a jej walorami są liczne górskie potoki z wodami pierwszej klasy czystości. Cały obszar gminy został włączony w obręb Żywieckiego Parku Krajobrazowego i utworzono tu 3 rezerwaty przyrody: Oszust, Muńcuł, Dziobaki. Łatwo dostępne góry dla turystów pieszych dostarczają wielu atrakcji krajobrazowych i przyrodniczych. Możliwość obserwowania fauny w jej naturalnym środowisku, panująca w górach cisza sprawiają, że Ujsoły stanowią miejsce doskonałego wypoczynku.

 • Korczyna

  Gmina Korczyna położona jest w południowej części Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego oraz północnej części Kotliny Krośnieńskiej. Jest to gmina o charakterze rolniczym, zajmująca obszar 92 km2 i administracyjnie podzielona na 7 sołectw. W jej granicach znajduje się najbardziej malownicza część Pogórza Dynowskiego, objęta Czarnorzecko-Strzyżowskim Parkiem Krajobrazowym. Gmina znajduje się w części górzystej powiatu, której wzgórza stanowią wysokie działy w kolanie Wisłoka. Kierunek tych wzgórz jest wschodnio-zachodni i częściowo północny. Jedne z nich rozciągają się wzdłuż rzeki Wisłok, jak np. Marynkowska Góra (330 m n.p.m.), inne równolegle do doliny Wisłoka, jak pasmo ciągnące się przez Kombornię i Korczynę. Kończy się ono Łysą Górą i Górą Zamkową, na której znajdują się ruiny zamku odrzykońskiego. W tym paśmie w obrębie Czarnorzek znajdują się słynne Prządki.

 • Jedlina Zdrój

  Jedlina-Zdrój - miejscowość uzdrowiskowa położona w pięknej dolinie pomiędzy zalesionymi wzgórzami Kobieli i Rzepiska, w pasmach Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich.

 • Muszyna

  Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to malowniczy, górski zakątek Małopolski, w którym ponad 700 lat historii przeplata się z naturalnym bogactwem tych niezwykłych terenów, zasobnych w lasy i wody mineralne.

 • Bystrzyca Kłodzka

  Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się na XIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem,którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki,to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznych oraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych. Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się naXIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem,którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki,to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznychoraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się na XIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska. Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem, którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki, to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznych oraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się naXIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem,którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki,to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznychoraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się naXIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem,którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki,to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznychoraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.

 • Kościelisko

  Kościelisko jest kolebką narciarstwa biegowego, zwłaszcza biathlonu (aż 38 olimpijczyków rodem z Polan lub tutaj osiadłych!). W Kościelisku - Kirach znajduje się stadion biathlonowy, na którym m.in. odbyły się w 1969 r. Mistrzostwa Świata, w 2000 r. Mistrzostwa Europy, a w 2003 r. Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych. Okolice Kościeliska są idealnym terenem do uprawiania narciarstwa biegowego i śladowego oraz ski-alpinizmu.

 • Tokarnia

  Gmina Tokarnia znajduje się w południowej części powiatu myślenickiego, na zachód od drogi prowadzącej z Krakowa do Zakopanego. Położona jest na styku Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowskiego, w dolinie potoku Krzczonówka - dopływu rzeki Raby. Wysokość położenia gminy waha się od ok. 360 m n.p.m. - dolina Krzczonówki, do 886 m n.p.m. - Koskowa. To, siłą rzeczy, musi tworzyć warunki do jazdy na nartach.

 • Myślenice

  Malowniczo położone nad rzeką Rabą Myślenice to doskonała propozycja na zimowe wyjazdy. Na miłośników białego szaleństwa - zarówno dla tych początkujących jak i doświadczonych, w dzielnicy wypoczynkowej Zarabie, czeka profesjonalnie przygotowany i zagospodarowany stok.

 • Węgierska Górka

  Gmina Węgierska Górka, do której należą wsie Cięcina, Cisiec, Węgierska Górka oraz Żabnica, zajmuje urokliwy zakątek Żywiecczyzny, wzdłuż biegu rzeki Soły. Węgierska Górka i Cisiec usytuowane są po obydwóch stronach rzeki. Węgierska Górka należy obecnie do atrakcyjniejszych pod względem turystycznym regionów Polski południowej.