NARTY W POLSCE

 • Lawinowe Centrum Treningowe powstaje w Tatrach

  Lawinowe Centrum Treningowe powstaje w Tatrach

  Na polanie Kalatówki Tatrzański Park Narodowy otwiera dziś Lawinowe Centrum Treningowe, w którym każdy turysta za darmo będzie mógł przejść kurs zimowego zachowania w górach. Szkoła ma podnieść społeczną świadomość o niebezpieczeństwach czyhających w Tatrach.

 • Wiosna? Jaka wiosna. Na niektórych stokach nawet trzy metry śniegu
 • Freeski w Szczyrku

  Freeski w Szczyrku

  Przedsiębiorcy spod Skrzycznego postanowili zawalczyć o klientów. Wszyscy narciarze, którzy przyjadą tu przynajmniej na trzy dni, dostaną duże zniżki na noclegi i karnety.

 • Koniec Zakopanego? Co się stało z Zimową Stolicą Polski

  Koniec Zakopanego? Co się stało z Zimową Stolicą Polski

  Dla zaawansowanych narciarzy w Polsce istnieją dwie góry. Szczyt Skrzyczne w Szczyrku ma homologację FIS i da się po nim porządnie pojeździć, brakuje mu jednak alpejskiego charakteru (wysokość zaledwie 1257 m. n.p.m.). Jeśli chcemy poczuć się na nartach tak jak w Alpach, pozostaje nam w Polsce tylko Kasprowy Wierch w Zakopanem. Prawie 2 tysiące m. n.p.m. i nowoczesna (od 2007 roku) kolejka górska. Brzmi nieźle, ale od co najmniej czterech lat Zakopane - Zimowa Stolica Polski - cierpi na stale zmniejszające się zainteresowanie narciarzy. Dlaczego tak się dzieje?

 • Pięć Stawów Polskich - mekka ski touringu

  Pięć Stawów Polskich - mekka ski touringu

  Ruch turystyczny w Tatrach układa się wedle podobnego schematu. Zatłoczone wyciągi w niższych partiach gór, mniej tłoczne dolinki Tatrzańskie i "głośne" Krupówki. Atrakcyjne dla tych, którzy poza tym, że kochają zimę lubią chodzić tam, gdzie wszyscy. My postanowiliśmy poszukać alternatywy, bo są wśród narciarzy tacy, którzy w czasie zimowych wyjazdów szukają również spokoju.

 • Spróbuj freeskiingu w Zakopanem! PFO2013

  Spróbuj freeskiingu w Zakopanem! PFO2013

  Już w Piątek (25.01) w Zakopanem rozpocznie się 10. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. Będzie to wyjątkowa okazja by zobaczyć w akcji najlepszych narciarzy z całej Europy, którzy na wielkiej skoczni pokażą zapierające dech w piersiach ewolucje. Tym razem osoby zachęcone wyczynami profesjonalistów będą mogły spróbować swoich sił na przeszkodach przygotowanych na Harendzie. Dodatkowo na koniec każdego dnia zawodów w kinie Sokół odbędą się darmowe pokazy niesamowitych filmów narciarskich, a imprezę zwieńczy koncert Abradab Soundsystem!

 • Zobacz jak powstawał nowy ośrodek na Dębowcu
 • Nie ma górki, ale jest wyciąg narciarski. Na Stegnach rusza poziomy snowpark [ZDJĘCIA]
 • Policyjne patrole wśród narciarzy na stokach

  Policyjne patrole wśród narciarzy na stokach

  Szykujesz się na ostrą jazdę w czasie ferii? Ostrożnie. Na stokach pojawią się policyjne patrole na nartach. Narciarze w mundurach rozpoczną służbę w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi. Na razie pojawią się w największych małopolskich stacjach narciarskich. - Będą patrolować nie tylko nartostrady, lecz także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi - zapowiada Katarzyna Padło z małopolskiej policji.