NARTY W POLSCE

 • Najstarsi górale nie pamiętają tak śnieżnej Wielkanocy

  Najstarsi górale nie pamiętają tak śnieżnej Wielkanocy

  Po kilku dniach ponownie otwarto trasy narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu, które były zamknięte z powodu 4. stopnia zagrożenia lawinowego. Warunki narciarskie są doskonałe, wszystkie stacje narciarskie działają i zachęcają całe rodziny do aktywnego wypoczynku w święta na stokach narciarskich. Na stokach Podhala leży od 40 do aż 200 cm śniegu!

 • Wezmą kredyt, żeby wybudować nową kolejkę na Skrzyczne?

  Wezmą kredyt, żeby wybudować nową kolejkę na Skrzyczne?

  Plany modernizacji górnego odcinka kolejki linowej na Skrzyczne są znane od kilku lat. Centralny Ośrodek Sportu chce zlikwidować dwuosobowe krzesełka i zbudować szybszy, czteroosobowy wyciąg. Na razie jednak prace się nie rozpoczęły, bo brakuje na nie pieniędzy. Teraz perspektywa finansowania staje się realna.

 • Freerider zabójca Kozic. TPN demonizuje narciarzy

  Freerider zabójca Kozic. TPN demonizuje narciarzy

  W kwietniu 2011 roku w sieci pojawił się film "Kozica". Zawisł na youtube'owym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przez kolejne 23 miesiące obejrzało go 305 osób... Niska szkodliwość społeczna czynu. Widzimy na nim narciarza, który zrzucając lawinę straszy bezbronne kozice i jest z siebie bardzo zadowolony. Z drugiej strony, wg. danych TPN prawie 90% lawin w Tatrach schodzi samoczynnie. Niestety, w grudniu 2012 "Kozica" została wyróżniona na 10 Krakowskim Festiwalu Górskim. Dlaczego TPN płaci za takie produkcje, a KFG je nagradza?

 • RUSIŃ-SKI - północny, szeroki stok i nowoczesna infrastruktura

  RUSIŃ-SKI - północny, szeroki stok i nowoczesna infrastruktura

  Zaledwie 17 km od Zakopanego, w Bukowinie Tatrzańskiej, znajduje się rodzinna stacja narciarska RUSIŃ-SKI. Na amatorów białego szaleństwa, oprócz czterech wyciągów, czeka tutaj między innymi tor do snowtubingu, karczma regionalna i przepiękna panorama Tatr. RUSIŃ-SKI to świetne miejsce do nauki narciarstwa, które już kilka sezonów z rzędu cieszy się bardzo dobrymi opiniami odwiedzających je narciarzy. Dzięki usytuowaniu stoków na północ, dobre warunki narciarskie panują tu nawet wczesną wiosną.

 • Czytelnicy o Zakopanem: Owcę można strzyc wiele razy, ale obedrzeć ze skóry tylko raz