porady

 • Porady dla kobiet. Jak przezwyciężyć strach?

  Porady dla kobiet. Jak przezwyciężyć strach?

  Czy podjęłaś już decyzje, że w tym sezonie nauczysz się jeździć na nartach, a może na desce? Zastanawiasz się jak to będzie? Trochę się boisz? Wstydzisz? A może towarzyszą Ci inne przykre uczucia i myśli? Nie przejmuj się, mamy dla Ciebie kilka rad, które sprawią, że jazda na nartach będzie czystą przyjemnością.

 • Jak fotografować na śniegu

  Jak fotografować na śniegu

  Okres świąteczno-noworoczny oraz zimowe ferie, to dla wielu osób okazja, by wyjechać gdzieś z dala od domu i na zaśnieżonych stokach rzucić się w wir "białego szaleństwa". Sporty zimowe, w każdej właściwie postaci, dostarczają niezapomnianych wrażeń. Warto się nieco przygotować, by były one rzeczywiście niezapomniane - a więc utrwalone na zdjęciach. Poniżej kilka wskazówek, które mogą przydać się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym miłośnikom fotografowania na śniegu.

 • Gorące nowinki Rossignola

  Gorące nowinki Rossignola

  Słuchajcie, słuchajcie. Wracam prosto z prezentacji firmy PM Sport (dystrybutor sprzętu Rossignola na Polskę) i spieszę z przekazaniem najnowszych ciekawostek przygotowanych przez francuskiego kogucika na sezon 2011/2012.

 • Przed sezonem? Gdzie i dlaczego warto?
 • Czas na narty! Jak dobrać sprzęt?

  Czas na narty! Jak dobrać sprzęt?

  Amatorzy białego szaleństwa już we wrześniu zaczynają analizować pojawiające się na rynku oferty producentów i sklepów ze sprzętem narciarskim. Jak wybrać odpowiedni sprzęt żeby w pełni móc rozkoszować się białym szaleństwem? Na to pytanie odpowiadają Maciej Kołodziejczyk i Marta Sałek, instruktorzy narciarskiego klubu sportowego RASC.

 • Przed sezonem - jak naostrzyć narty
 • Dzieci na stoku

  Dzieci na stoku

  Czy dziecko w wieku 8-12 lat jeżdżąc na nartach powinno być poddawane maksymalnym obciążeniom treningowym, czy raczej jazdę na nartach powinno traktować jako zabawę rozwijającą w sposób wszechstronny jego organizm i psychikę?

 • Bezpieczeństwo na stoku [WIDEO + TEKST]

  Bezpieczeństwo na stoku [WIDEO + TEKST]

  Wielu z nas popełnia na stoku podstawowe błędy, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. W filmie pokazujemy z lekkim przymrużeniem oka na co warto zwrócić uwagę gdy następnym razem przypniemy narty do nóg. Tym, którzy wolą bardziej tradycyjną formę przedstawiamy dekalog FIS. 

 • Po zimie nartom należy się regeneracja
 • Uwaga, lawina!

  Uwaga, lawina!

  Jak nie dać się zabić pod zwałami śniegu? Najlepiej nie łazić tam, gdzie może się przytrafić lawina. A kiedy już nas porwie, próbować utrzymać się na powierzchni i... modlić się, by jak najszybciej znaleźli nas znajomi i ratownicy.