porady

 • Dla narciarza pod choinkę: Garść pomysłów

  Dla narciarza pod choinkę: Garść pomysłów

  Spóźnialscy! Jeszcze nie kupiliście podarków świątecznych? Nie martwcie się. Poniżej kilka  konceptów dla tych, którzy wśród swoich bliskich mają tych wspaniałych ludzi jakimi są narciarze. Jak sprawić im praktyczną przyjemność, co kupić w prezencie pod choinkę? Oto nasze podpowiedzi.

 • Na narty weź kask i ubezpieczenie
 • W podróży też możesz jeść zdrowo

  Święta to nie tylko czas, który spędzisz z rodziną przy stole. Sporo z nas decyduje się na wyjazdy na narty. Co zrobić, żeby w podróży nie zajadać się chipsami czy nie skusić się na postój w McDonald's? Mamy garść porad.

 • Alkohol na stoku - pić czy nie pić?

  Alkohol na stoku - pić czy nie pić?

  Wyjazd na narty to nie tylko aktywna rozrywka, na którą czekasz przez wiele miesięcy, ale także okazja do tego, by spotkać się z bliskimi i spędzić z nimi czas. A jak wiadomo, gdzie są znajomi, rozmowy i zabawa, tam często pojawia się alkohol. Czy jednak narty i grzaniec to bezpieczne połączenie?

 • Jak nie przytyć na nartach?

  Jak nie przytyć na nartach?

  Sezon narciarski zbliża się coraz większymi krokami. I choć pogoda póki co nie daje nadziei na zimowe szaleństwo, to i tak wierzymy, że jeszcze wszystko przed nami. Liczysz na to, że oprócz dobrej zabawy, ciężki wycisk na stoku pomoże Ci się pozbyć zbędnych kilogramów? Zobacz, czego się wystrzegać, by z gór nie wrócić z kilkoma centymetrami w pasie więcej...

 • The North Face: Trzy linie produktów dla wymagających

  The North Face: Trzy linie produktów dla wymagających

  Wyjazdy narciarskie zbliżają się wielkimi krokami. Dla niektórych pierwsze i jedyne w sezonie, dla innych kolejne lub jedne z kilku. W tym czy innym przypadku warto zadbać o odpowiedni strój. Odpowiedni czyli modny ale również, a może przede wszystkim, ciepły, nieprzemakalny, wygodny. I zaprojektowany z myślą o narciarzach. Mamy dla Was kilka propozycji od firmy North Face. Konkretnie 3 linie produktów. Odzież i akcesoria marki The North Face zaprojektowane zostały tak, aby spełniać wymagania freeriderów, miłośników tradycyjnych odmian narciarstwa i młodego pokolenia spędzającego czas w snowparkach. Te linie to: Alpinie Summit powstała z myślą o jeździe poza trasami. Nowa linia Alpine HN24 spełni oczekiwania tych, dla których najważniejsze są komfort i wyrafinowany styl. Wreszcie Freeride spełnia wymagania nowej generacji, która wszędzie szuka innowacji.

 • PowerTraveller - energia w kieszeni

  PowerTraveller - energia w kieszeni

  W codziennym życiu obrastamy w coraz większą ilość elektronicznych gadżetów, które zabieramy także ze sobą na wyjazdy. Często jednak w przypadku takich urządzeń jak telefony lub smartfony, GPS-y, aparaty cyfrowe, netbooki czy laptopy pojawia się mały problem - potrzebujemy źródła zewnętrznego zasilania!

 • Buty narciarskie "szyte" na miarę - ERTL/RENZ
 • Z dziadkami na narty - nowy pomysł na naukę narciarstwa
 • Jak odpowiednio odpoczywać i odżywiać się na stoku

  Jak odpowiednio odpoczywać i odżywiać się na stoku

  Jazda na nartach dla niektórych jest zabawą, dla innych formą spędzania wolnego czasu a dla jeszcze innych sportem. Przeważnie zaś jest kompilacją wszystkich tych trzech zmiennych. Jak byśmy jednak nart nie traktowali z pewnością nie zaszkodzi poznać kilku zasad dotyczących właściwego odżywiania się, uzupełniania płynów czy racjonalnego gospodarowania swoimi siłami na stoku. Poniżej wywiad z profesorem Andrzejem Klimkiem z Instytutu Fizjologii Człowieka, z AWF-u w Krakowie.

 • Szkolenie dzieci - kiedy zacząć, jakie zasady stosować?
 • Zwiększy się liczba policjantów na nartach

  Będzie więcej policjantów na nartach! Porozumienie zawarte między policją a Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Polskim Związkiem Narciarskim zakłada szkolenia polskich policjantów, prowadzenie działań prewencyjnych i profilaktycznych, a co za tym idzie, poprawę bezpieczeństwa na stokach.

 • Narciarz zawsze ubezpieczony

  Narciarz zawsze ubezpieczony

  Przed wyjazdem narciarze robią przegląd sprzętu, zlecają ostrzenie desek, ostatni raz oglądają mapy i ruszają w drogę. Niektórym nawet do głowy nie przyjdzie, żeby zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Jedni się łudzą, że w razie wypadku zostaną wyleczeni w ramach EKUZ, inni myślą - ?najwyżej zapłacę za lekarza i wrócę do domu?, a kolejni wierzą w moc ubezpieczenia wykupionego przez biura podróży, nie sprawdzając jego warunków.

 • Śliska sprawa, czyli czym ryzykuje narciarz nie wykupiwszy OC

  Śliska sprawa, czyli czym ryzykuje narciarz nie wykupiwszy OC

  Okres zimowy to czas częstych wyjazdów na narty czy snowboard w polskie lub zagraniczne regiony uprawiania białego szaleństwa. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj sportu, poza przyjemnościami wiąże się również z pewnym ryzykiem, i to, jak wskazują statystyki, o znacznych rozmiarach. Jedną z konsekwencji białego szaleństwa może być szkoda wyrządzona innym osobom na stoku. Instrumentem, dzięki któremu można je wyeliminować lub znacznie ograniczyć, są oferowane na rynku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.