porady

 • Jak wyposażyć dziecko na narty - strój

  Jak wyposażyć dziecko na narty - strój

  Jeżeli udało nam się dobrać sprzęt dla naszych urwisów to teraz musimy zadbać o ubiór dla nich. Oprócz nieprzemakalności bardzo istotną sprawą jest komfort cieplny. Jeżeli naszym maluchom zrobi się zimno to prawdopodobnie zaczną marudzić i narzekać i albo zniechęcą się do nart albo w lepszym przypadku nauka będzie dłuższa i bardziej uciążliwa. Dlatego pamiętajmy, odpowiedni ubiór jest bardzo ważny.

 • Jak wyposażyć dziecko na narty - sprzęt

  Jak wyposażyć dziecko na narty - sprzęt

  Jedną z najlepszych rzeczy w narciarstwie jest fakt, że można je uprawiać zbiorowo. Albo z grupą przyjaciół albo z rodziną. Dla wszystkich, którzy planują zażyć odrobiny białego szaleństwa wraz ze swoimi pociechami przygotowaliśmy krótki przegląd sprzętu dla dzieci. Zaczniemy od nart i butów.

 • W co się ubrać na narty? Część III - akcesoria

  W co się ubrać na narty? Część III - akcesoria

  Popularne powiedzenie brzmi: "Diabeł tkwi w szczegółach". Cóż, jak zawsze w tego typu przypadkach tkwi w tym ziarnko prawdy. No bo nawet jeżeli mamy wyczesany w kosmos sprzęt i do tego najnowsze modele kurtki i spodni ale przepuszczające zimno rękawice albo niewygodne skarpety, które uwierają nas w bucie, to co? Oczywiście zadowoleni z jazdy nie będziemy. Proponuję krótki przegląd akcesoriów narciarskich. W zestawie skarpety, bielizna termoaktywna, rękawice narciarskie, i inne.

 • W co się ubrać na narty? Część II - kurtki

  W co się ubrać na narty? Część II - kurtki

  Zima wreszcie do nas zawitała. Zarówno na Południu Polski jak w Austrii czy Włoszech śniegu pod dostatkiem (w naszych sercach był on już od dawna). Jak wszyscy doskonale wiedzą strój jest bardzo ważnym elementem narciarstwa. I to nie tylko ze względów estetycznych. Musi spełniać odpowiednie wymagania. Moda narciarska to w zasadzie nowe technologie. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Część druga - kurtki.

 • W co się ubrać na narty? Część I - spodnie

  W co się ubrać na narty? Część I - spodnie

  Zima wreszcie do nas zawitała. Zarówno na Południu Polski jak w Austrii czy Włoszech śniegu pod dostatkiem (w naszych sercach był on już od dawna). Jak wszyscy doskonale wiedzą strój jest bardzo ważnym elementem narciarstwa. I to nie tylko ze względów reprezentacyjnych. Musi spełniać odpowiednie wymagania. Moda narciarska to w zasadzie nowe technologie. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Na początek - spodnie.

 • Nowe przepisy na narciarskich stokach. Znasz?
 • Ubezpieczenie narciarskie za granicą

  Ubezpieczenie narciarskie za granicą

  Za oknem plucha, zima nas nie rozpieszcza. Prawdopodobnie większa część z nas pojedzie na narty za granicę. I dobrze, z nart zrezygnować przecież nie można. Pamiętajmy jednak o polisie! O czym musimy pamiętać wykupując ubezpieczenie, jakie są najważniejsze różnice między Polską a Europą Zachodnią?

 • Polisa na brak śniegu
 • W przyszłym roku bardziej się postaraj!

  Żałujesz, że w tym roku się nie przygotowałeś na stok? A może z kondycją nie jest tak źle, ale wiesz, że stać Cię na więcej tylko za późno zacząłeś o tym myśleć? Trudno, nic straconego. Za chwilę zaczyna się Nowy Rok - to ostatni dzwonek, by pomyśleć o postanowieniach. Tym razem konsekwentnie trzymaj się planu do kolejnego grudnia, a zobaczysz, że każdy sezon narciarski wykorzystasz w stu procentach!

 • Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część 4 "Stretching statyczny przy użyciu wałka"
 • W święta nie bój się odpocząć!

  W święta nie bój się odpocząć!

  Za kilka dni lub tygodni wybierasz się na narty? Trenujesz, chcesz być w jak najlepszej kondycji, a tu święta. Wiadomo, nie będzie łatwo pilnować diety czy znaleźć czas na treningi. I dobrze, bo dwa dni odpoczynku każdemu się należą

 • Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część 3 "Trening wytrzymałościowy"

  Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część 3 "Trening wytrzymałościowy"

  Trzecia część programu treningowego rozwija siłę mięśni i wytrzymałość. Jest ona podzielona na sekcje i angażuje całe ciało - klatkę piersiową, plecy, ramiona /przedramiona i nogi, ale przede wszystkim skupia się na głównym mięśniu na danym obszarze. Trening koncentruje się na dwóch różnych zestawach ćwiczeń dla każdej z wymienionych części ciała - ćwiczenia w stabilnych pozycjach z dodatkowymi obciążnikami oraz ćwiczenia siłowe wykorzystujące własną masę ciała, które mogą być wykonywane w mniej stabilnych pozycjach. Po każdym zestawie ćwiczeń odpoczywamy przez 60 sekund. Wykonujemy te ćwiczenia w podanej kolejności i w cyklach.

 • Technologia Slant Nose - sprawdzona i działa

  Technologia Slant Nose - sprawdzona i działa

  Narty z technologią Slant Nose firma Rossignol wprowadziła do sprzedaży w 2009 roku. Od tego czasu technologia przyjęła się wśród zawodników a także pośród zwykłych narciarzy. Dla tych, którzy jeszcze się z nią nie zetknęli krótkie wytłumaczenie.

 • Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część 2 "Kluczowe ćwiczenia wzmacniające"

  Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część 2 "Kluczowe ćwiczenia wzmacniające"

  Druga część programu treningowego składa się z siedmiu ćwiczeń. Jest podzielona na sekcje w oparciu o zaangażowane grupy mięśni i rozwój ich specyficznych reakcji i zdolności. Pierwszy zestaw ćwiczeń angażuje mięśnie tułowia, czyli kluczowe mięśnie głębokie niezbędne dla zachowania odpowiedniej postawy i poruszania się. Ćwiczenia 5 i 6 koncentrują się na utrzymywaniu równowagi i koordynacji. Ostatnie ćwiczenie rozwija zręczność i szybkość. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń jedno po drugim w cyklu; powtarzaj każde w drugiej serii.

 • Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część I "Rozgrzewka"

  Przygotowanie do sezonu - ćwiczenia. Część I "Rozgrzewka"

  Program treningowy przygotowany przez Jakuba Wurzela, regionalnego managera fitness w Holmes Place w Czechach, koncentruje się na treningu fizycznym przygotowującym do uprawiania sportów zimowych. Składa się z pięciu części. Każda część odgrywa ważną rolę. Na początku należy przygotować i pobudzić do działania mięśnie w celu wykonywania dalszych ćwiczeń. Poniżej przedstawione są dwa zestawy ćwiczeń mające na celu wzmocnienie mięśni głębokich, zwiększenie ich siły oraz wytrzymałości. Pod zakończeniu każdej sesji ważne jest, by rozciągnąć i rozluźnić mięśnie, które były zaangażowane w ćwiczenia.