porady

 • Jak wybrać narty i wiazania narciarskie? [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Jak wybrać narty i wiazania narciarskie? [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Wybór nart tylko z pozoru jest bardzo trudny. Co prawda różnorodność dostępnych modeli potrafi przytłoczyć nawet osoby jeżdżące od wielu lat, ale by się w tym odnaleźć, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych faktach. Niezależnie od tego, jak wyszukane nazwy zawarto w opisie nart, to wciąż dwie deski, które przypinamy do nóg, żeby jeździć po śniegu.

 • Jak wybrać narty i kiedy warto je zmienić
 • Nadeszła zima, a co z autem? Poradnik
 • Burn Team radzi jak przygotować się do sezonu zimowego

  Kasia Rusin, Michał Ligocki, Tomek Wolak i Wojtek Pająk z teamu Burn opowiadają o swoim letnim treningu i udzielają wskazówek, jak przygotować się do sezonu zimowego. - Chcesz jeździć szybciej, dłużej, mieć większą kontrolę, dynamikę, a wstając następnego dnia być gotowym na więcej - zadbaj o to przed sezonem, potem jest już za późno - podkreśla Wojtek Pająk.

 • Burn Team radzi jak przygotować się do sezonu zimowego

  Burn Team radzi jak przygotować się do sezonu zimowego

  Kasia Rusin, Michał Ligocki, Tomek Wolak i Wojtek Pająk z teamu Burn opowiadają o swoim letnim treningu i udzielają wskazówek, jak przygotować się do sezonu zimowego. - Chcesz jeździć szybciej, dłużej, mieć większą kontrolę, dynamikę, a wstając następnego dnia być gotowym na więcej - zadbaj o to przed sezonem, potem jest już za późno - podkreśla Wojtek Pająk.

 • Ubezpieczenie na narty

  Ubezpieczenie na narty

  Narty to bezpieczny sport, ale z ryzykiem kontuzji trzeba liczyć się zawsze. Oprócz konsekwencji zdrowotnych, taka przygoda gdzieś na alpejskich stokach potrafi bardzo boleśnie odbić się na portfelu. Rozwiązanie jest jedno - przed wyjazdem w góry warto zadbać o ubezpieczenie. Na co zwracać uwagę przy wyborze tego najodpowiedniejszego dla nas?

 • Przygotowanie do nadchodzącego sezonu narciarskiego
 • W ile osób najlepiej jechać na narty

  W ile osób najlepiej jechać na narty

  Część z nas jeszcze nie zakończyła sezonu zimowego. Wręcz przeciwnie, dla niektórych dopiero on się zaczyna. Zwolennicy prawdziwie wiosennego narciarstwa (czytaj tutaj) ostrzą sobie dopiero ślizgi. A niektórzy z nas planują prawdziwie słoneczne pożegnanie sezonu. Jeżeli organizujecie wyjazd sami, to zastanawiacie się pewnie w ile osób byłoby najlepiej. Oto kilka uwag w tej kwestii.

 • Uwaga - wiosna! Pokaż nogi!

  Uwaga - wiosna! Pokaż nogi!

  Sezon narciarki powoli dobiega końca. Niektórzy jeszcze wybierają się poszaleć na lodowcu, inni myślami są już na plaży. Bez względu na to, na jakim etapie jesteś, pora zadbać o nogi. W końcu to dzięki nim masz tyle wrażeń na stoku. Należy im się!

 • Jak szybko po ciąży można wrócić na stok
 • Kontuzje - przekleństwo narciarza

  Kontuzje - przekleństwo narciarza

  To będzie artykuł o najmniej przyjemnym aspekcie narciarstwa - urazach, kontuzjach, wypadkach. Niestety, one też nam się przytrafiają. Dodatkowo zbliża się okres wiosenny. Części z nas uda się w ostatniej chwili wyrwać na narty, prosto zza biurka. Wiadomo natomiast, że kontuzjom lepiej zapobiegać niż je potem leczyć czy się rehabilitować. Kiedy się zdarzają, jak im zapobiec, co robić, kiedy już się jakąś złapie?

 • Wróć do formy na wiosnę Cz. II - trening
 • Wróć do formy na wiosnę - cz. I Dieta

  Wróć do formy na wiosnę - cz. I Dieta

  Trzeba przyznać, że momentami zima dała nam w kość. Silne mrozy zniechęcały do aktywności, a jednocześnie coraz chętniej sięgaliśmy po kaloryczne przekąski, wmawiając sobie, że potrzebujemy energii do działania. Jaki jest efekt? Niektórzy z nas już zdecydowali: czas wziąć się w garść i wrócić do formy! Tylko jak to zrobić?

 • Jedziesz na narty - zadbaj o cerę!

  Jedziesz na narty - zadbaj o cerę!

  Nieodłącznym rytuałem każdego narciarza jest smarowanie. Oczywiście w pierwszej kolejności dbamy o swoje deski ale twarz i dłonie też wymagają naszej pielęgnacji. Zwłaszcza ta pierwsza jest wystawiana zadziałanie mrozu, wiatru i zimnego powietrza przez długie godziny naszych szaleństw na stokach. Jak zatem dobrać odpowiedni krem? Oto słów kilka w tym temacie.

 • Jak wyposażyć dziecko na narty - akcesoria

  Jak wyposażyć dziecko na narty - akcesoria

  Skoro udało nam się już dobrać sprzęt i odpowiedni ubiór dla naszych najmniejszych narciarzy to teraz skupmy się przez chwilę na dodatkach. Z jednej strony, jak sama nazwa wskazuje, nie są one najistotniejsze ale z drugiej, wiadomo kto tkwi w szczegółach. No a w przypadku dzieci element emocjonalny jest bardzo ważny. Czasami śmieszna czapa albo kolorowe gogle mogą pomóc w przekonaniu naszego szkraba, żeby jeszcze spróbował pojeździć na nartach przez pół godziny.