Sprzęt narciarski

 • Idealne prezenty gwiazdkowe dla narciarzy i narciarek

  Idealne prezenty gwiazdkowe dla narciarzy i narciarek

  Co kupić, żeby uszczęśliwić nawet najbardziej wybrednego narciarza czy narciarkę? Jeżeli nie macie jeszcze prezentu dla narciarza/snowboardzisty - spieszymy z pomocą! Sprzęt i gadżety narciarskie to doskonały pomysł na prezent. Okres świąteczny jest zarazem rozpoczęciem zimy, przy niejednym świątecznym stole planować będziemy wspólne górskie wypady. Z czego ucieszy się zapalony narciarz i snowboardzista? Przedstawiamy najciekawsze propozycje na prezent gwiazdkowy dla miłośników jazdy po ośnieżonych stokach. 

 • Jak się ubrać na narty - bielizna termoaktywna
 • Bezpieczny narciarz. Jak wybrać, serwisować i przewozić narty
 • Jak wybrać kask i gogle na narty [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Jak wybrać kask i gogle na narty [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Jazda na nartach nierozłącznie wiąże się z wywrotkami. Zazwyczaj wystarczy wytrzepać się ze śniegu i zebrać rozrzucony po stoku sprzęt. Niestety czasem nawet niepozorna wywrotka może mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza jeśli nie zadbamy o odpowiednią ochronę głowy. Wydaje się, że wystarczy kupić kask... Jest jednak jeden warunek: musimy go polubić, bo nawet najlepszy nie działa, jeśli w nim nie jeździmy.

 • Skituring - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

  Skituring - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

  Chcesz uniezależnić się od drogich wyciągów? Popracować nad swoją kondycją fizyczną? Spędzić czas w otoczeniu nieskalanej natury? Rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami? Jeżeli tak, to skituring jest czymś dla ciebie...

 • Drugie życie nart

  Drugie życie nart

  Co zrobić z naszymi ukochanymi nartami, które były z nami lata, gdy właśnie zakupiliśmy nowe? Wyrzucić? Szkoda... Dać komuś? Można, ale przecież już słabo nadają się do jazdy i z resztą mamy do nich sentyment. W takim momencie na pomoc przychodzą pomysły rodem z bloga DIY.

 • Freeride, carving czy tyczki, czyli o czym rozmawiają zapaleni narciarze i czy każdy musi być 'jakimś' narciarzem
 • Narty - wypożyczać czy kupować?

  Pierwsze narty taty, które pamiętam, miały ponad dwa metry długości, były proste jak linijka i wąskie jak ołówek. Marzyłem, że kiedyś da mi je w prezencie. Tata jeździł na nich chyba dziesięć lat, ale do przekazania nigdy nie doszło. Dziś jestem instruktorem, jeżdżę poza trasami i na slalomach, ale moje najdłuższe deski nigdy nie przekroczyły 182 cm. Tata, choć z bólem serca, wymienił swoje ?zapałki? na nowsze, a od dobrych kilku lat zrezygnował z kupowania nart. Jeździ dwa tygodnie w sezonie i zupełnie by mu się nie opłacało.

 • Ile kosztuje sprzęt narciarski

  Ile kosztuje sprzęt narciarski

  Jazda na nartach nie jest najtańszym hobby na świecie, ale są sposoby, by przy zakupie sprzętu sporo zaoszczędzić. Komplet sprzętu to wydatek od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych. Ile kosztuje sprzęt narciarski dla amatorów i profesjonalistów, dzieci i dorosłych?

 • Jak wybrać kask na narty?

  Jak wybrać kask na narty?

  Narciarstwo zjazdowe, zarówno uprawiane wyczynowo jak i rekreacyjnie, jest obarczone ryzykiem kontuzji. W ramach przygotowania do sezonu powinniśmy więc zadbać zarówno o kondycje fizyczną, jak i o odpowiednio dobrany sprzęt sportowy. Na co zwracać uwagę wybierając kask narciarski dla siebie i dziecka?

Copyright © Agora SA