Sprzęt narciarski

 • Idealne prezenty gwiazdkowe dla narciarzy i narciarek

  Idealne prezenty gwiazdkowe dla narciarzy i narciarek

  Co kupić, żeby uszczęśliwić nawet najbardziej wybrednego narciarza czy narciarkę? Jeżeli nie macie jeszcze prezentu dla narciarza/snowboardzisty - spieszymy z pomocą! Sprzęt i gadżety narciarskie to doskonały pomysł na prezent. Okres świąteczny jest zarazem rozpoczęciem zimy, przy niejednym świątecznym stole planować będziemy wspólne górskie wypady. Z czego ucieszy się zapalony narciarz i snowboardzista? Przedstawiamy najciekawsze propozycje na prezent gwiazdkowy dla miłośników jazdy po ośnieżonych stokach. 

 • Jak się ubrać na narty - bielizna termoaktywna
 • Bezpieczny narciarz. Jak wybrać, serwisować i przewozić narty
 • Jak wybrać kask i gogle na narty [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Jak wybrać kask i gogle na narty [TEKST + WIDEOPORADNIK]

  Jazda na nartach nierozłącznie wiąże się z wywrotkami. Zazwyczaj wystarczy wytrzepać się ze śniegu i zebrać rozrzucony po stoku sprzęt. Niestety czasem nawet niepozorna wywrotka może mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza jeśli nie zadbamy o odpowiednią ochronę głowy. Wydaje się, że wystarczy kupić kask... Jest jednak jeden warunek: musimy go polubić, bo nawet najlepszy nie działa, jeśli w nim nie jeździmy.

 • Skituring - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

  Skituring - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

  Chcesz uniezależnić się od drogich wyciągów? Popracować nad swoją kondycją fizyczną? Spędzić czas w otoczeniu nieskalanej natury? Rozkoszować się zapierającymi dech w piersiach widokami? Jeżeli tak, to skituring jest czymś dla ciebie...

 • Drugie życie nart

  Drugie życie nart

  Co zrobić z naszymi ukochanymi nartami, które były z nami lata, gdy właśnie zakupiliśmy nowe? Wyrzucić? Szkoda... Dać komuś? Można, ale przecież już słabo nadają się do jazdy i z resztą mamy do nich sentyment. W takim momencie na pomoc przychodzą pomysły rodem z bloga DIY.

 • Freeride, carving czy tyczki, czyli o czym rozmawiają zapaleni narciarze i czy każdy musi być 'jakimś' narciarzem
 • Narty - wypożyczać czy kupować?

  Pierwsze narty taty, które pamiętam, miały ponad dwa metry długości, były proste jak linijka i wąskie jak ołówek. Marzyłem, że kiedyś da mi je w prezencie. Tata jeździł na nich chyba dziesięć lat, ale do przekazania nigdy nie doszło. Dziś jestem instruktorem, jeżdżę poza trasami i na slalomach, ale moje najdłuższe deski nigdy nie przekroczyły 182 cm. Tata, choć z bólem serca, wymienił swoje ?zapałki? na nowsze, a od dobrych kilku lat zrezygnował z kupowania nart. Jeździ dwa tygodnie w sezonie i zupełnie by mu się nie opłacało.

 • Ile kosztuje sprzęt narciarski

  Ile kosztuje sprzęt narciarski

  Jazda na nartach nie jest najtańszym hobby na świecie, ale są sposoby, by przy zakupie sprzętu sporo zaoszczędzić. Komplet sprzętu to wydatek od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych. Ile kosztuje sprzęt narciarski dla amatorów i profesjonalistów, dzieci i dorosłych?

 • Jak wybrać kask na narty?

  Jak wybrać kask na narty?

  Narciarstwo zjazdowe, zarówno uprawiane wyczynowo jak i rekreacyjnie, jest obarczone ryzykiem kontuzji. W ramach przygotowania do sezonu powinniśmy więc zadbać zarówno o kondycje fizyczną, jak i o odpowiednio dobrany sprzęt sportowy. Na co zwracać uwagę wybierając kask narciarski dla siebie i dziecka?

 • Jak bardzo tanio ubrać się na narty? Kompletny, nowy strój za mniej niż 340 złotych.

  Jak bardzo tanio ubrać się na narty? Kompletny, nowy strój za mniej niż 340 złotych.

  Uważasz, że strój narciarski kosztuje fortunę? Ten topowy na pewno tak, ale jeżeli zamierzasz spędzić na stoku tylko sześć dni w ciągu roku i dysponujesz ograniczonym budżetem, polecam zakupy na aukcjach internetowych i poszukiwania wśród znajomych. Przeprowadziliśmy symulację. Znaleźliśmy kompletny ubiór narciarski poniżej 340 zł. Wyszukane przeze nas ubrania są nowe - za używane możemy zapłacić jeszcze mniej.

 • Jak się ubrać na narty - docieplenie czyli druga warstwa

  Jak się ubrać na narty - docieplenie czyli druga warstwa

  Żadne ubranie tak naprawdę nie grzeje, czyli nie wytwarza ciepła. Doskonale robi to natomiast nasze ciało, a rolą zimowej odzieży jest jak najbardziej skuteczne magazynowanie wyprodukowanego bez nas ciepła. Żeby to było możliwe, warstwa docieplająca musi idealnie współgrać z bielizną a także warstwą wierzchnią. Jak to zrobić, żeby w górach było ciepło a portfel nie świecił pustkami?

 • Jak się ubrać na narty - kurtki i spodnie narciarskie
 • Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

  Jak wybrać buty dla narciarzy rekreacyjnych? [WIDEO + TEKST]

  Wybór butów narciarskich to najpoważniejsza decyzja, przed jaką musi stanąć każdy narciarz. Jeśli źle dobierzemy narty, będzie nam się słabo jeździło. Jeśli źle wybierzemy buty, mogą nam popsuć całe dnie na stoku i poza nim, a co za tym idzie urlop czy ferie. W butach nie tylko zjeżdżamy, ale również stoimy w kolejkach i na wyciągach, siedzimy w barze, tańczymy Przy zakupie możliwości jest wiele, a podstawowa zasada bardzo prosta. Buty narciarskie muszą być wygodne.

 • W kasku nie poszalejesz