Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Miroslav Klose wyrównał rekord Ronaldo!

Urodzony w Opolu Miroslav Klose wyrównał rekord Ronaldo w liczbie strzelonych bramek na mistrzostwach świata. W meczu z reprezentacją Ghany (2:2) strzelił swoją 15. bramkę.

Była 69. minuta. Niemcy przegrywali z Ghaną 1:2 i na boisko wszedł Klose. Niespełna dwie minuty później cieszył się z gola. Po zagraniu Hoewedesa dostawił nogę i piłka wpadła do siatki. To był jego pierwszy kontakt z futbolówką!

Tak stworzyła się historia. Miroslav Klose wyrównał rekord Ronaldo w liczbie strzelonych bramek na mistrzostwach świata. To było jego 15. trafienie. Do zdobycia tylu goli potrzebował 20 meczów, a Ronaldo - 19.

Klose został trzecim graczem w historii, który zdołał strzelić gola na czterech mundialach. Wcześniej takiej sztuki dokonali tylko Pele i Uwe Seeler. Wyprzedził też najlepszego niemieckiego strzelca Gerda Muellera, który miał na koncie 14 goli.

Była to już 70. bramka Klosego w kadrze narodowej. Na początku czerwca w towarzyskim spotkaniu z Armenią (6:1) zdobył 69. bramkę dla reprezentacji i już wtedy stał się najlepszym strzelcem w historii niemieckiego futbolu.