El. MŚ 2014. Francuzi uratowali remis z Hiszpanią! Giroud bohaterem Trójkolorowych

W hitowym meczu grupy I Hiszpanie zremisowali na własnym stadionie z Francją 1:1. Wyrównującą bramkę sekundy przed końcem spotkania zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Olivier Giroud.

Bramki z meczu Hiszpania - Francja na Z Czuba.tv

Hiszpanie dobrze rozpoczęli mecz - w 25. minucie po rzucie rożnym strzelał Sergio Ramos, ale trafił w słupek. Piłka trafiła pod nogi Pedro, Lloris sparował uderzenie wprost pod nogi Ramosa, który drugi raz już się nie pomylił. Tuż przed przerwą mistrzostwie świata i Europy mogli podwyższyć prowadzenie - w polu karnym faulowany był Pedro, ale Lloris obronił rzut kary wykonywany przez Cesca Fabregasa.

W drugiej połowie Francuzi mieli swoje szanse na wyrównanie - wyróżniającymi się zawodnikami byli przede wszystkim Benzema i Ribery, którzy próbowali uderzać na bramkę Casillasa, nie mieli jednak klarownych sytuacji.

Kiedy wydawało się, że Trójkolorowi mimo dobrego występu odjadą do domu bez nawet jednego punktu, geniuszem błysnęli Ribery i wprowadzony chwilę wcześniej za Benzemę Giroud. Hiszpanie stracili piłkę, kontrę wyprowadził Sissoco, futbolówka trafiła do pomocnika Bayernu Monachium, który dokładnie dograł ją na głowę Girouda. Cassilas nie miał szans. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Po trzech spotkaniach Hiszpanie i Francuzi mają na koncie po 7 punktów. Grupie przewodzą mistrzowie Europy i świata, dzięki lepszemu bilansowi bramek.