El. MŚ 2018. Adam Nawałka ogłosił zagraniczne powołania na mecze z Danią i Kazachstanem

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał 22 zawodników z zagranicznych lig na najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata 2018. Wśród nich zabrakło Grzegorza Krychowiaka.

– Wchodzimy w kluczową fazę eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Przed nami wrześniowe mecze z Danią i Kazachstanem. Nasz najbliższy przeciwnik jest silnym zespołem, który nadal ma aspiracje wyjazdu na mundial. Mimo że to początek sezonu, musimy być doskonale przygotowani w każdym aspekcie, dlatego podczas krótkiego zgrupowania czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan.

Skład drużyny jest stabilny, ale drzwi do reprezentacji są zawsze otwarte. Prowadzimy stały monitoring i czekamy na zawodników, którzy swoją postawą włączą się do rywalizacji o miejsce w kadrze. Na tym zgrupowaniu swoją szansę otrzymają Jan Bednarek i Tomasz Kędziora. Jestem przekonany, że wszyscy przyjadą na zgrupowanie odpowiednio zmotywowani i świadomi wagi tych meczów.

Powołania krajowe ogłoszę w piątek, 25 sierpnia – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka cytowany przez portal "Łączy nas piłka".

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń.

Obrońcy: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Thiago Cionek, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Bartosz Bereszyński

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Maciej Rybus, Paweł Wszołek, Jacek Góralski, Karol Linetty

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

Reprezentacja Polski na początku września zmierzy się z Danią (1 września na wyjeździe) i Kazachstanem (4 września w Warszawie).