Sport.pl

Niemcy - San Marino. Dlaczego niemieccy kibice gwizdali na zawodnika swojej reprezentacji?

Trener Joachim Loew skrytykował kibiców reprezentacji Niemiec, którzy w trakcie wygranego 7:0 meczu z San Marino, wygwizdali i wybuczeli napastnika RB Lipsk Timo Wernera.

Werner pojawił się na boisku w 55. minucie, gdy jego reprezentacja prowadziła 5:0. I odkąd tylko pojawił się na murawie i tylko był przy piłce, kibice gwizdali i buczeli. 21-letni Werner do gwizdów w Bundeslidze zdążył się już przyzwyczaić. Kibice reagują na niego w ten sposób po tym, jak w grudniowym meczu z Schalke zawodnik wymusił rzut karny, choć faulowany nie był. W obronie piłkarza wypowiedział się trener Loew. - Raz oszukał sędziego. Popełnił błąd, przyznał się do niego - mówił.

- Ktoś kto gra dla reprezentacji, jest na początku swojej kariery, a już strzelił 21 goli w Bundeslidze nie powinien być wygwizdywany. To nie jest w porządku - dodał.

Werner uważa, że kibice traktują go w ten sposób, bo jest piłkarzem niezbyt lubianego w Niemczech zawodnikiem RB Lipsk. - Nie wiem, o co chodzi. Ludzie wymuszają rzuty karne od lat. A ludzie robią z tego wielkie halo, bo gram dla RB Lipsk - powiedział.

Gola w meczu z San Marino Werner nie strzelił. Niemcy wygrali aż 7:0 i z kompletem punktów prowadzą w grupie C.

Jacek Magiera w "Wilkowicz Sam na Sam": Ktoś kto mówił, że nie mam charyzmy, nie wie co to charyzma. Ja po prostu nigdy nie udaję. I nie chodzę na skróty

Więcej o:
Komentarze (11)
Niemcy - San Marino. Dlaczego niemieccy kibice gwizdali na zawodnika swojej reprezentacji?
Zaloguj się
 • Waldek Drozdowski

  Oceniono 2 razy 2

  jakiekolwiek wymuszenie symulowanie na boisku powinno być bardzo surowo karane. jeśli sędzia tego nie wyłapał w czasie meczu, powinno być specjalna komisja która zajmuje się sprawami tego typu i jeśli stwierdzą na podstawie zapisu video że dany zawodnik symulował, powinien być wykluczony z gry min. na kolejny mecz.

 • Wojtek Kus

  Oceniono 1 raz 1

  "Nie wiem, o co chodzi. Ludzie wymuszają rzuty karne od lat. A ludzie robią z tego wielkie halo (...)" - właśnie o to chodzi !!!

 • el.commendante

  Oceniono 2 razy 0

  Podoba mi się jak reagują kibice w Niemczech na to barachło od Red Bulla. Dlaczego Red Bull nie wsparł zasłużonego Lokomotive Lipsk, tylko tworzy jakieś nowe barachło pod swoja nazwą. Jak się tej zarazy nie powstrzyma odrazu to niedługo w futbolu będzie z nazwami klubów tak jak w innych dyscyplinach.

 • bubba222

  Oceniono 2 razy 0

  diabli wiedzą,co z klub i skąd zawodników bierze.,..wypisz-wymaluj nasz Legła....

 • antropoid

  Oceniono 5 razy -3

  Bundesligowym wygodnickim nie podoba się wschodni land w czołówce - chcieli, żeby zawsze grały w II, III lidze... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX