Jorge Sampaoli trenerem Argentyny? Jeśli federacja zapłaci Sevilli 1,5 miliona euro odstępnego

- Mój kraj chce, bym został selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Marzyłem o tym od małego. Takich propozycji się nie odrzuca - mówi Jorge Sampaoli, który wkrótce zostanie prawdopodobnie nowym trenerem reprezentacji Argentyny.

Sampaoli jest obecnie trenerem Sevilli. Z hiszpańskim klubem jest związany kontraktem do czerwca 2018 roku, ale może z umowy zrezygnować wcześniej, o ile zapłacone zostanie 1,5 mln euro odstępnego. Prezes Sevilli Pepe Castro zapowiedział już, że jeśli Argentyński Związek Piłki Nożnej chce Sampaoliego, to wcześniej musi przelać całą kwotę.

Trener zaprzeczył jakoby już potajemnie podpisał porozumienie z federacją. I zapewnił, że nie odejdzie do innego klubu. - Zostawiam Sevillę dla reprezentacji Argentyny, a nie dla innej drużyny. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, bo muszą się porozumieć federacja z klubem, a na to nie mam wpływu - powiedział.

- Mój kraj chce, bym został selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Marzyłem o tym od małego. Takich propozycji się nie odrzuca - dodał 57-letni trener, który w latach 2012-2016 był selekcjonerem reprezentacji Chile.

Sampaoli ma zastąpić zwolnionego Edgardo Bauzę, pod którego wodzą reprezentacja Argentyny grała słabo. Z 14 meczów wygrała tylko sześć, cztery zremisowała i cztery przegrała. Na cztery kolejki przed końcem eliminacji MŚ 2018 Argentyna zajmuje piąte miejsce i nie ma pewnego awansu na turniej w Rosji. Piąte miejsce skazuje ją na grę w dodatkowych kwalifikacjach z drużyną z Oceanii.

Argentyńska federacja chce zatrudnić trenera jeszcze przed czerwcowymi meczami towarzyskimi z Brazylią i Singapurem. Najbliższe spotkania eliminacji MŚ odbędą się w sierpniu i we wrześniu. Argentyna zagra z czwartym w tabeli Urugwajem i najsłabszą Wenezuelą. Walkę o mundial zakończy w październiku spotkaniami z Peru i Ekwadorem, które wciąż szansę na wyjazd na mundial mają.

Zobacz wideo