El. M¦. Maradona przyczynił się do... dyskwalifikacji Messiego?

Lionel Messi został zdyskwalifikowany na cztery mecze eliminacji M¦ za obrażanie sędziego. Na jaw wychodzi, że mógł się do tego przyczynić jego rodak... Diego Maradona.

Godziny przed meczem Argentyny z Boliwią, ogłoszono decyzję, że Lionel Messi został zdyskwalifikowany na 4 mecze za obrażanie sędziego podczas wcześniejszego meczu z Chile.

Dziennikarz Gonza Stupenegro donosi, że przyczynił się do tego... Diego Maradona, który naciskał na FIFA na tak wysoką karę. Maradona jest ambasadorem tej organizacji.

- Rozmawiałem z człowiekiem z FIFA i potwierdził mi, że to Maradona naciskał na dyskwalifikację Messiego - napisał na Twitterze.

Sam Maradona oczywiście temu zaprzecza. - Nie mam nic wspólnego z karą dla Messiego. Przeciwnie, bardzo chcę, żeby Argentyna awansowała na mundial - tłumaczył.

Porażka z Boliwią

Reprezentacja Argentyny przegrała mecz eliminacyjny z Boliwią 0:2. To znacznie skomplikowało sytuację drużyny Albicelestes w walce o awans na mistrzostwa świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku.

Z Boliwią nie mógł zagrać Lionel Messi, który został zawieszony na cztery mecze za obrażanie asystenta sędziego podczas poprzedniego meczu z Chile (1:0). To ogromne osłabienie dla Argentyny, która zaciekle walczy o awans na mistrzostwa świata. W tych eliminacjach Argentyna grała bez Messiego osiem razy i zdobyła tylko 7 z 24 możliwych do zgarnięcia punktów, wygrywając zaledwie raz.

Po tej porażce Argentyna spadła na 5. miejsce w tabeli eliminacji MŚ Ameryki Południowej. Po 14 meczach ma na koncie 22 punkty. Do końca eliminacji zostały cztery mecze. Na mundial awansują cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażach z przedstawicielem Oceanii.

Reprezentacja Polski awansuje na rekordowe miejsce w najnowszym rankingu FIFA

Przed marcowymi meczami eliminacji mistrzostw świata 2018 reprezentacja Polski zajmowała 12., najwyższe w historii, miejsce w rankingu FIFA. Teraz będzie jeszcze lepiej! Czytaj Więcej >>

Porażka Argentyny! Mogą nie awansować na mistrzostwa świata!

Reprezentacja Argentyny przegrała mecz eliminacyjny z Boliwią 0:2. To znacznie skomplikowało sytuację drużyny Albicelestes w walce o awans na mistrzostwa świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku. Czytaj Więcej >>

Rewolucja w futbolu! Sędzia nie uznał gola dzięki wideoweryfikacji

Czasy, gdy gole były niesłusznie uznawane, powoli mijają. W trakcie meczu towarzyskiego Francji z Hiszpanią (0-2) sędzia słusznie nie uznał bramki Antoine'a Griezmanna dzięki wideoweryfikacji. Czytaj Więcej >>

Hiszpania pokonała Francję, a Włochy Holandię

Hiszpania pokonała Francję 2-0 w meczu towarzyskim rozegranym w Paryżu, co paradoksalnie... jest złą informacją dla reprezentacji Polski. Czytaj Więcej >>

Zobacz wideo
Więcej o: