El. M¦. Maradona przyczynił się do... dyskwalifikacji Messiego?

Lionel Messi został zdyskwalifikowany na cztery mecze eliminacji M¦ za obrażanie sędziego. Na jaw wychodzi, że mógł się do tego przyczynić jego rodak... Diego Maradona.

Godziny przed meczem Argentyny z Boliwi±, ogłoszono decyzję, że Lionel Messi został zdyskwalifikowany na 4 mecze za obrażanie sędziego podczas wcze¶niejszego meczu z Chile.

Dziennikarz Gonza Stupenegro donosi, że przyczynił się do tego... Diego Maradona, który naciskał na FIFA na tak wysok± karę. Maradona jest ambasadorem tej organizacji.

- Rozmawiałem z człowiekiem z FIFA i potwierdził mi, że to Maradona naciskał na dyskwalifikację Messiego - napisał na Twitterze.

Sam Maradona oczywi¶cie temu zaprzecza. - Nie mam nic wspólnego z kar± dla Messiego. Przeciwnie, bardzo chcę, żeby Argentyna awansowała na mundial - tłumaczył.

Porażka z Boliwi±

Reprezentacja Argentyny przegrała mecz eliminacyjny z Boliwi± 0:2. To znacznie skomplikowało sytuację drużyny Albicelestes w walce o awans na mistrzostwa ¶wiata w Rosji, które odbęd± się w 2018 roku.

Z Boliwi± nie mógł zagrać Lionel Messi, który został zawieszony na cztery mecze za obrażanie asystenta sędziego podczas poprzedniego meczu z Chile (1:0). To ogromne osłabienie dla Argentyny, która zaciekle walczy o awans na mistrzostwa ¶wiata. W tych eliminacjach Argentyna grała bez Messiego osiem razy i zdobyła tylko 7 z 24 możliwych do zgarnięcia punktów, wygrywaj±c zaledwie raz.

Po tej porażce Argentyna spadła na 5. miejsce w tabeli eliminacji M¦ Ameryki Południowej. Po 14 meczach ma na koncie 22 punkty. Do końca eliminacji zostały cztery mecze. Na mundial awansuj± cztery najlepsze drużyny, a pi±ta zagra w barażach z przedstawicielem Oceanii.

Reprezentacja Polski awansuje na rekordowe miejsce w najnowszym rankingu FIFA

Przed marcowymi meczami eliminacji mistrzostw ¶wiata 2018 reprezentacja Polski zajmowała 12., najwyższe w historii, miejsce w rankingu FIFA. Teraz będzie jeszcze lepiej! Czytaj Więcej >>

Porażka Argentyny! Mog± nie awansować na mistrzostwa ¶wiata!

Reprezentacja Argentyny przegrała mecz eliminacyjny z Boliwi± 0:2. To znacznie skomplikowało sytuację drużyny Albicelestes w walce o awans na mistrzostwa ¶wiata w Rosji, które odbęd± się w 2018 roku. Czytaj Więcej >>

Rewolucja w futbolu! Sędzia nie uznał gola dzięki wideoweryfikacji

Czasy, gdy gole były niesłusznie uznawane, powoli mijaj±. W trakcie meczu towarzyskiego Francji z Hiszpani± (0-2) sędzia słusznie nie uznał bramki Antoine'a Griezmanna dzięki wideoweryfikacji. Czytaj Więcej >>

Hiszpania pokonała Francję, a Włochy Holandię

Hiszpania pokonała Francję 2-0 w meczu towarzyskim rozegranym w Paryżu, co paradoksalnie... jest zł± informacj± dla reprezentacji Polski. Czytaj Więcej >>

Zobacz wideo
Więcej o: