Polak z III ligi w reprezentacji Iraku

Syn Polki i Irakijczyka, 19-letni bramkarz Kais Al-Ani, dostał powołanie do seniorskiej reprezentacji Iraku na marcowe mecze z Australią i Arabią Saudyjską w el. MŚ 2018. Na co dzień gra w III-ligowym Podhalu Nowy Targ.

Al-Ani jest wychowankiem nowotarskiego klubu, ale potem grał jeszcze dla Hutnika i Wisły Kraków. W 2014 roku trafił do drugiej drużyny krakowskiego klubu. W sierpniu 2016 roku został wypożyczony do III-ligowego Podhala. W tym sezonie zagrał w 10 meczach, wpuścił 22 gole.

Niespełna 20-letni bramkarz powołania do irackiej reprezentacji nie dostał po raz pierwszy. W czerwcu zeszłego roku był na 10-dniowym zgrupowaniu w Irbil, ale w żadnym meczu nie zagrał. Potem brał udział też w lipcowych przygotowaniach kadry. Teraz będzie miał szansę na debiut - 23 marca Irak gra z Australią, pięć dni później zmierzy się z Arabią Saudyjską w eliminacjach mistrzostwa świata. Turniej w 2018 roku zorganizuje Rosja.

Zobacz wideo

Tak wysoko Polska w rankingu FIFA nie była

W najbliższym rankingu FIFA Polska awansuje z 14. na 12. miejsce, najwyższe w swojej historii. Wyprzedzi m.in. po raz pierwszy w historii Anglię. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Stadion niezgody narodowej, długów i korupcji

Flamengo ma 40 milionów kibiców i nie ma własnego stadionu. Fluminense, też z Rio, to kolejne kilka milionów kibiców bez własnego stadionu. Więc dlaczego Maracana: słynna, nowoczesna i do wzięcia od ręki, niespełna pół roku po igrzyskach zamieniła się w kuwetę i schronisko dla kotów?

CZYTAJ WIĘCEJ >>

Więcej o: