Rumuńskie media: "Forma Polaków gorsza niż wyniki", "na Polaków jak na sparing"

W piątek o godz. 20.45 w Bukareszcie reprezentacja Polski zmierzy się z Rumunią w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Tamtejsze media zgodnie twierdzą, że biało-czerwoni są rywalem do ogrania, a wyniki osiągane przez podopiecznych Adama Nawałki nie oddają rzeczywistej siły zespołu. Relacja z tego meczu na żywo w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Digi Sport:

Serwis na każdym kroku podkreśla, że mecz z Polską jest dla Rumunów kluczowy w kontekście walki o wyjazd na mistrzostwa świata w 2018 roku. Ewentualna porażka w starciu z biało-czerwonymi mocno obniży szanse drużyny Christopha Dauma na awans do turnieju finałowego. Eksperci są jednak dobrej myśli. - Widziałem mecze Polaków w tych kwalifikacjach. Nie jest to zespół, którego powinniśmy się bać. Indywidualnie mają wyższą jakość, ale my mamy świetnie zorganizowaną drużynę. Kolektyw, działający jak dobrze naoliwiony mechanizm. Kazachstan i Armenia pokazały, że Polacy mają z takimi zespołami duże problemy - stwierdza Razvan Lucescu, były selekcjoner Rumunii.

Zdaniem Dorinela Munteanu, zawodnika, który w latach 1991-2006 rozegrał w barwach rumuńskiej kadry ponad 100 spotkań, "Polacy nie są teraz w formie" i jest to najlepszy moment na odniesienie nad nimi zwycięstwa.

Pro Sport:

Na kilka godzin przed meczem serwis żył rozmową z Florinem Pruneą, byłym bramkarzem kadry, który twierdzi, że rumuńska federacja buduje zespół na Euro 2020, traktując obecne eliminacje jako poligon doświadczalny dla Dauma. - Mecz z Polakami będzie sparingiem. Wynik to mniej istotna sprawa. Federacja jest skłonna poświęcić te eliminacje na rzecz budowy silniejszej drużyny w przyszłości. Jako cel obrali mistrzostwa Europy w 2020 roku - powiedział Prunea.

Mecz z Polakami może być przełomowy dla kibiców - donosi Pro Sport. W ostatnim czasie mecze Rumunii rozgrywane na Arenie Narodowej nie przyciągały tłumów. Ma to się zmienić w najbliższy piątek, w dużym stopniu także ze względu na piłkarzy Adama Nawałki. Nazwiska takie jak Lewandowski, Krychowiak czy Fabiański przyciągną na stadion kibiców spragnionych wielkiej piłki. Obiekt po raz pierwszy od dawna ma tętnić życiem i poprowadzić Rumunów do zwycięstwa. W to wierzą eksperci serwisu. Kluczem do wygranej będzie solidna gra w defensywie i powstrzymanie Roberta Lewandowskiego. Pro Sport podkreśla, że w trzech meczach eliminacyjnych biało-czerwoni stracili aż pięć goli, a punkty zgromadzone przez Polaków zaciemniły nieco słaby styl, w jakim udało się je zdobyć.

Dolce Sport:

Rumuńska telewizja przypomina dotychczasowy bilans potyczek obu zespołów - 14 zwycięstw gospodarzy piątkowego meczu, 15 remisów i tylko 5 porażek. Szans na zwycięstwo z Polakami Dolce Sport nie doszukuje się jednak tylko w statystykach. Podobnie jak inne rumuńskie media, także i w tym przypadku mowa jest o wyrównanych szansach oraz "słabszej, niż wskazywałyby na to wyniki dyspozycji Polaków".

Zobacz wideo

Polscy sportowcy obchodzą Święto Niepodległości. Cieszą się wszyscy, nawet Borussia Dortmund [GALERIA]

Więcej o: