Reprezentacja Polski. Probierz: Góralski zobaczy, jaki to poziom

Największą sensacją pośród powołań Adama Nawałki na mecze z Rumunią (11.11 w Bukareszcie) i Słowenią (14.11, Wrocław) jest Jacek Góralski. O postępie 24-letniego defensywnego pomocnika Jagiellonii Białystok opowiada Sport.pl jego trener Michał Probierz.

Góralski to defensywny pomocnik, jest jednym z najlepiej odzyskujących piłkę zawodników w Ekstraklasie. W swoich ostatnich dziesięciu meczach zaliczył aż 99 prób odbioru z których 67 zakończyło się powodzeniem. - Odkąd gra w lidze ma jedne z najlepszych statystyk na tej pozycji - zapewnia Probierz.

- Jacek w kręgu zainteresowania Adama Nawałki, ma w kadrze kolegów, którzy się nim zaopiekują: Thiago Cionka, Michała Pazdana i Kamila Grosickiego - mówi Sport.pl Michał Probierz o Jacku Góralskim. Trener Jagiellonii Białystok odpowiadał za transfer nowego kadrowicza do klubu rok temu, później dał mu debiut i pomógł w rozwoju, który dostrzegł Adam Nawałka. Selekcjoner był obecny na ostatnim ligowym meczu Jagiellonii z Cracovią (3:1) w którym Góralski był wyróżniającym się zawodnikiem.

Góralski rozegrał w Ekstraklasie tylko 36 spotkań, do Jagiellonii trafił rok temu z pierwszoligowej Wisły Płock. - Przeskok Jacka był bardzo szybki, ale on ciągle robi postępy. Chwała dla niego, że choć były kluby, które z niego rezygnowały, to on się nie poddał i trafił do reprezentacji - mówi jego trener. - Jednak do niej trafić, a w niej grać to dwie sprawy. Ważne by się tym nie zadowolił.

- Ma jeszcze dużo do poprawy, pracujemy ciężko, by nawyki w środku pola miał jeszcze lepsze. Futbol nie znosi próżni, on nie może się zadowolić jednym powołaniem. Trenując z Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem zobaczy, jaki to jest poziom i na pewno będzie do niego dążył. Jest ambitny - podkreśla Probierz.

Mało prawdopodobne, by Góralski zagrał już w pierwszym meczu reprezentacji z Rumunią (11.11 w Bukareszcie) w eliminacjach MŚ 2018. Większe szanse na debiut w kadrze będzie miał w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią we Wrocławiu (14.11). 24-latek jest jedyną nową twarzą pośród powołanych na te mecze reprezentantów. Ranking polskich stadionów piłkarskich

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.