El. MŚ. Powołania kadry Polski na mecz z Rumunią

Adam Nawałka ogłosił powołania reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw świata z Rumunią (11 listopada) i mecz towarzyski ze Słowenią (14 listopada). Wśród powołanych znaleźli się m.in. Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk, którzy po poprzednim zgrupowaniu byli zamieszani w "aferę alkoholową" i ich przyszłość nie była pewna.

Po meczach z Danią i Armenią w kadrze wybuchła "afera alkoholowa". Piłkarze ponoć niektóre noce spędzali w nie do końca profesjonalny sposób. Wśród "imprezowiczów" najczęściej wymieniani byli Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk, a selekcjoner Adam Nawałka miał wyciągnąć wobec nich konsekwencji. Nie wiemy jakie to konsekwencje, ale na pewno nie jest to brak powołania na kolejne zgrupowanie.

Zaskakuje na pewno powołanie dla Jacka Góralskiego z Jagiellonii Białystok, który będzie miał szansę zadebiutować w pierwszej reprezentacji.

Powołania na mecze z Rumunią i Słowenią:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

Po trzech meczach z Kazachstanem, Danią i Armenią, reprezentacja Polski ma na koncie 7 punktów i jest wiceliderem grupy E. Liderem jest kadra Czarnogóry.

Zobacz wideo

Piłkarze, którzy nienawidzili się jak najgorsi wrogowie, a musieli grać w jednym zespole

Więcej o: