El. MŚ 2018. Dobra sytuacja Polski w grupie. Kluczowe mecze z Czarnogórą? [TABELA]

Po zwycięstwie w dramatycznych okolicznościach z Armenią (2-1) Polacy są w dobrej sytuacji w grupie E eliminacji mistrzostw świata 2018.

Podopieczni Adama Nawałki dzięki zwycięstwu awansowali na drugie miejsce. Prowadzi Czarnogóra, która również ma 7 punktów, ale jednocześnie może pochwalić się znacznie lepszym bilansem bramkowym (7-1 do 7-5). Obie drużyny zagrają ze sobą 26 marca (w Podgoricy) oraz 8 października w Warszawie w ostatniej kolejce. W tej chwili dla Polaków najważniejsze będą właśnie te spotkania oraz dwa starcia z Rumunią.

Rumuni skomplikowali sobie sytuację remisem na wyjeździe z Kazachstanem (0-0) i do prowadzącej dwójki traci już dwa punkty. Uznawana wcześniej za jednego z faworytów Dania ma tylko trzy punkty po porażce u siebie z Czarnogórą (0-1) i jej sytuacja jest już bardzo ciężka.

W następnej kolejce Polacy zagrają na wyjeździe z Rumunią (11 listopada). Za to Czarnogóra pojedzie do Armenii, a Dania podejmie u siebie Kazachstan. Do Rosji pojedzie jedynie zwycięzca grupy. Druga drużyna może zagrać w barażach.

Tabela: (kolejno: mecze, punkty, bramki)

????? Teodorczyk zastąpił Milika, ale chyba nie tak jak marzyliśmy [Memy po Polska - Armenia]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: