El. MŚ 2018. Polska - Dania. Thiago Cionek w wyjściowym składzie Polaków

Bez kontuzjowanego Michała Pazdana zagrają Polacy w sobotnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Danii. Miejsce zawodnika Legii Warszawa zajmie Thiago Cionek.

O tym, że Pazdan może nie zagrać w sobotnim spotkaniu mówiono od początku zgrupowania reprezentacji. Piłkarz Legii przed dwoma tygodniami doznał kontuzji barku w ligowym meczu przeciwko Wiśle Kraków. Miejsce 29-latka w wyjściowej jedenastce zajmie zawodnik włoskiego Palermo Thiago Cionek, dla którego będzie to ósmy występ w biało-czerwonych barwach.

W podstawowym składzie znaleźli się także m.in. Artur Jędrzejczyk oraz Piotr Zieliński. Pierwszy zagra na lewej obronie, a tylko wśród rezerwowych znalazł się piłkarz francuskiego Lyonu Maciej Rybus. Zieliński zaś będzie partnerem Grzegorza Krychowiaka w środku pomocy.

Dla drużyny Adama Nawałki sobotni mecz będzie drugim spotkaniem w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Miesiąc temu Polacy sensacyjnie zremisowali na wyjeździe z Kazachstanem 2:2. Początek meczu Polska - Dania o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Relacja na żywo na Sport.pl.

Skład Polaków: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o: