Drastyczne zmiany na Mundialu 2014?

FIFA rozważa wprowadzenie rzutów karnych już w fazie grupowej finałów MŚ oraz zasady ?Golden Gol? w drugiej rundzie Pucharu Świata. Sepp Blatter chce w ten sposób zwiększyć liczbę goli w regulaminowym czasie gry. Ewentualne zmiany mają wejść w życie w 2014 roku.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł ?

Zarząd FIFA rozważa wprowadzenie kilku znaczących zmian do finałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Sepp Blatter opowiada się za wprowadzeniem rzutów karnych po regulaminowym czasie gry już w fazie grupowej mundialu.

Blatter chcę położyć kres defensywnie nastawionym zespołom, które grają na remis we pierwszej rundzie turnieju. - Zależy nam, by w fazie grupowej MŚ nie było remisów... chcemy też zlikwidować dogrywki na tym etapie - powiedział Blatter.

- Jeśli zwycięzca nie będzie wyłoniony po 90 minutach spotkania, przejdziemy bezpośrednio serii rzutów karnych - dodał.

Inną możliwością, którą rozważa Blatter, jest powrót do zasady "Golden Gol" - wg której zespół, który pierwszy zdobywa bramkę w dogrywce natychmiast wygrywa spotkanie.

Zasada ta obowiązywała w 1998 roku na mundialu we Francji i cztery lata później w Korei i Japonii. Odstąpiono jednak od niej jeszcze w 2002 roku i wprowadzono tzw. zasadę "srebrnego gola", a w 2004 roku dogrywkę podzielona na 2 części po 15 minut.

Następny Puchar Świata odbędzie się w Brazylii w 2014 roku.

Technologia linii bramkowej na agendzie obrad IFAB

Sepp Blatter już wcześniej zapowiedział, że innym punktem obrad październikowego posiedzenia IFAB będzie kwestia wprowadzenia technologii linii bramkowej. International Football Association Board jest ciałem decydujących o zmianach przepisów gry w piłkę nożną.

Veron zarzuca Maradonie, że nie mógł znaleźć wsparcia dla Messiego ?

Więcej o: