Cannavaro: To może być koniec Terry'ego w reprezentacji Anglii

Włoski obrońca Fabio Cannavaro powiedział na łamach "Daily Star Sunday", że Fabio Capello może zrezygnować z Johna Terry'ego przy kolejnych powołaniach do kadry Anglii. - Nie będzie chciał, by ktokolwiek ponownie zakłócił jego turniej - stwierdził Włoch.

Sprawdź statystyki Johna Terry'ego z mundialu ?

Cannavaro dobrze zna Capello, pracował z nim w Juventusie Turyn i Realu Madryt. Według włoskiego defensora, John Terry nie może być pewny dalszej gry w reprezentacji. - Według mnie nie znajdzie się w tym zespole. Fabio nie będzie chciał, by ktokolwiek ponownie zakłócił jego turniej - powiedział Cannavaro, według którego przed Euro 2012 Capello znacznie zmieni skład reprezentacji Anglii.

- To w pełni poprawna decyzja angielskiej federacji, by zatrzymać Fabio. Może teraz stworzyć skład Anglików po swojemu. Nie chcę się wypowiadać za niego, ale byłbym zaskoczony, gdyby w pierwszym meczu na Euro 2012 wybiegło więcej niż pięciu graczy, którzy zaczęli w RPA z Niemcami - typuje Cannavaro. - Dla mnie jedynymi dwoma graczami którzy na pewno zagrają w 2012 roku są Ashley Cole i Wayne Rooney - dodał.

Kłopoty z Terry'm

Pierwsza afera z Johnem Terry'm wybuchła jeszcze przed turniejem w RPA. Po tym jak wyszedł na jaw romans obrońcy z partnerką kolegi z reprezentacji Wayne'a Bridge'a, Capello pozbawił go opaski kapitana reprezentacji.

Na mistrzostwach świata Terry podpadł po raz drugi, gdy w rozmowie z dziennikarzami wyraził chęć konsultacji z Capello składu i ustawienia drużyny. Pozostali liderzy kadry odcięli się od jego wystąpienia.

Czytaj więcej o konflikcie na linii Terry-Capello ?

Więcej o: