RPA 2010. Diego Forlan ze Złot± Piłk±

Najlepszym piłkarzem mundialu w RPA wybrano Diego Forlana. Urugwajczyk pokonał w decyduj±cej walce Wesleya Sneijdera z Holandii oraz Davida Villę z Hiszpanii.

Przed decyduj±cymi meczami finałów mistrzostw ¶wiata FIFA ogłosiła listę 10 piłkarzy, którzy maj± szanse na Złot± Piłkę. ZnaleĽli się na niej między innymi Diego Forlan, Wesley Sneijder oraz David Villa i to wła¶nie w¶ród tej trójki upatrywano faworyta do prestiżowej nagrody.

Przed finałem mówiło się, że je¶li Hiszpan i Holender nie zagraj± rewelacyjnych zawodów, to nagroda przypadnie Urugwajczykowi. I tak też się stało. Żaden z dwóch powyższych nie błyszczał w meczu Hiszpania - Holandia i FIFA nagrodziła Diego Forlana.

Głosy bior±cych udział w głosowaniu rozłożyły się następuj±co: 23.4% na Forlana, 21.8% na Sneijdera oraz 16.9% na Villę.

Na turnieju w RPA Forlan zdobył pięć goli i zaliczył dwie asysty, czym doprowadził Urugwaj do czwartego miejsca.

Statystyki, ciekawostki - wszystko o Forlanie na M¦ w RPA

Więcej o: