M¦ 2010. Kibic chciał porwać Puchar ¦wiata?

Chwilę przed rozpoczęciem finału mistrzostw ¶wiata w RPA jeden z kibiców dostał się do Pucharu ¦wiata, który umieszczono na płycie boiska. Założył mu czapkę i po chwili został powalony i wyprowadzony przez siedmiu ochroniarzy.

Fabio Cannavaro, kapitan reprezentacji Włoch, która przed czterema laty zdobyła mistrzostwo ¶wiata, wniósł trofeum dla najlepszej drużyny globu na boisko. Umie¶cił je na specjalnie przygotowanym cokole, dał zrobić sobie kilka zdjęć, po czym zszedł z płyty boiska. Puchar ¦wiata na chwilę pozostał bez opieki.

Wtedy to jeden z kibiców przekroczył ochronne barierki w rogu stadionu i ruszył w stronę trofeum. Przebiegł pół boiska i dopadł Puchar ¦wiata. Założył mu czerwon± czapkę i nim zrobił cokolwiek więcej został powalony przez jednego z ochroniarzy, po czym wyprowadzony przez siedmiu kolejnych.

Wszystko działo się chwilę przed wej¶ciem na płytę piłkarzy Holandii i Hiszpanii.

Nie wiadomo, jak kibicowi udało się przej¶ć przez barierki i oszukać stadionow± ochronę. Nie wiadomo też, jakie wobec niego zostan± wyci±gnięte konsekwencje. Wiadomo natomiast, że ta sytuacja jest ukoronowaniem problemów z bezpieczeństwem, które towarzysz± turniejowi w RPA od pocz±tku.

Awantura przy wej¶ciu dziennikarzy na stadion - zobacz wideo na blogu Michała Pola

Relacja na żywo w finału Hiszpania - Holandia ?

Więcej o: