M¦ 2010. Niemcy po br±zie. Nie s± zadowoleni, ale pocieszeni

Niemieccy kibice nie fetuj± trzeciego miejsca swego zespołu na mundialu w RPA. Nasi zachodni s±siedzi, którym marzył się Puchar ¦wiata, my¶lami wybiegaj± już do Euro 2012. Na boiskach Polski i Ukrainy drużyna Joachima Löwa ma zrobić to, czego nie udało jej się dokonać w Afryce

Samochody ozdobione narodowymi flagami, niemieckie barwy wywieszone w co drugim oknie, ulice pełne przechodniów ubranych w koszulki reprezentacji - tak w sobotę wygl±dał Hamburg. ¦więto? Jednak nie. Drugie największe miasto Niemiec w porze meczu było u¶pione.

Przygotowana w okolicy stadionu beniaminka Bundesligi St. Pauli strefa kibiców mogła pomie¶cić nawet 70 tysięcy fanów. Ale - jak policzyli organizatorzy - na wspólne ogl±danie meczu zdecydowało się tylko 5 tys. osób.

- To przecież spotkanie o trzecie miejsce, a nie finał. Nikt by się tu tym meczem nie interesował, gdyby nie fakt, że my w nim gramy - tłumaczyła recepcjonistka z pobliskiego hotelu.

Po półfinałowej porażce z Hiszpani± (0:1) entuzjazm stracili nie tylko kibice. Piłkarze zdecydowali się wracać do ojczyzny już podczas meczu o złoto, a ponadto odwołali powitaln± imprezę, która miała się odbyć pod Bram± Brandenbursk± w Berlinie.

Kibice wierz±, że spotkaj± się pod ni± z zespołem za dwa lata. - Cieszymy się ze zwycięstwa nad Urugwajem, ale to tylko etap. Ten br±zowy medal traktujemy jak fazę przygotowań do wielkiej kampanii po złoto u was, w Polsce - mówi nam Dieter, sprzedawca ze sklepiku położonego w okolicach stadionu St. Pauli.

Tę kampanię ma poprowadzić Löw. "Podnie¶li¶my się po nokaucie w półfinale, udało nam się osi±gn±ć co¶ niezwykłego. Ale ważniejsze, co teraz powie Löw" - pisze " Hamburger Morgenpost". Odej¶cia trenera, który sprawił, że reprezentacja Niemiec nie tylko wygrywa, lecz także gra ofensywny, przyjemny dla oka futbol, nasi s±siedzi sobie nie wyobrażaj±. - On tchn±ł w kadrę ¶wieżego ducha, dał jej co¶ magicznego. Doceniamy ogromn± pracę, jak± wykonał, i bardzo by¶my chcieli, by został - stwierdził jeden z kibiców w Sportshalle w Hamburgu, gdzie rozgrywano mistrzostwa ¶wiata koszykarzy do lat 17.

O swojej zawodowej przyszło¶ci Löw ma zdecydować jutro. Najprawdopodobniej szkoleniowiec przedłuży kontrakt z niemieck± federacj±.

Więcej o kadrze Niemiec na M¦ ?

Więcej o: