MŚ 2010. Całe podium dla Europy

Niemcy, Hiszpania, Holandia - te trzy reprezentacje podzielą między sobą medale mistrzostw świata 2010 w RPA. Stary Kontynent zajął całe podium, choć europejskie drużyny zaczęły mundial słabo, a na początku fazy pucharowej chwalona była wyłącznie Ameryka Południowa.

W ćwierćfinale MŚ znalazły się cztery ekipy z Ameryki Łacińskiej (Urugwaj, Brazylia, Argentyna i Paragwaj), jedna z Afryki (Ghana) i trzy z Europy (Holandia, Niemcy, Hiszpania). Tylko nieliczni przewidywali, że Stary Kontynent w tak trudnej sytuacji mimo wszystko odniesie sukces.

Shakira: oby ośmiornica miała rację! Niech wygra Hiszpania!

Wcześniej odpadły znane reprezentacje, m.in. Anglia, Francja, Włochy czy Portugalia, ale końcowy sukces Europy pokazuje, że kontynent jest piłkarsko wyjątkowo silny - zdominował podium pomimo przewagi liczebnej zespołów z Ameryki Południowej, których największymi przedstawicielami były Argentyna i Brazylia. Obie ekipy zawiodły i tym samym ułatwiły Europie udowodnić, że krytycy nie mieli racji.

Sobotnie starcie, którego stawką było trzecie miejsce ostatecznie przesądziło o spektakularnej porażce latynosów. Niemcy w dramatycznych okolicznościach pokonali Urugwaj 3:2, a spotkanie dostarczyło wielkich emocji. Zobacz stronę meczu na Sport.pl .

W niedzielnym finale mundialu rozstrzygnie się komu przypadnie złoty medal. Holandia podejmuje mistrza Europy z 2008 roku - Hiszpanię. Mecz o 20.30 na żywo w Sport.pl.

Urugwaj - Niemcy 2:3. Bramki z meczu

Hiszpania ma problem! David Villa nie zagra w finale? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.