M¦ 2010. FIFA ogłosiła kandydatury na najlepszego młodego gracza mundialu

Nagroda dla najlepszego młodego gracza mundialu przyznawana jest zawodnikowi, który szczególnie zachwycił swoj± gr± i nie ma więcej niż 21 lat. W tym roku trofeum przypadnie komu¶ z trójki: Thomas Mueller (Niemcy), Giovanni dos Santos (Meksyk), Andre Ayew (Ghana)

Cztery lata najlepszym młodym graczem mundialu uznano Lukasa Podolskiego. W tym roku również Niemiec ma szanse zgarn±ć trofeum - nominowany został bowiem Thomas Mueller. Oprócz niego zaszczytu dost±pił też Giovanni dos Santos z Meksyku oraz Andre Ayew z Ghany. Wybrany zostanie ten piłkarz, który według jurorów dysponuje najlepszymi umiejętno¶ciami technicznymi, pokazuje młodzieńcz± fantazję, ale jednocze¶nie potrafi trzymać się założeń taktycznych.

Kandydaci:

Thomas Mueller (ur. 13 wrze¶nia 1989) - wschodz±ca gwiazda niemieckiej piłki, młody napastnik Bayernu Monachium, przebojem wdarł się do kadry. Na mundialu w RPA zdobył już cztery bramki i zaliczył trzy asysty, a jego drużyna zagra w sobotę o br±zowy medal mistrzostw ¶wiata. Statystyki, ciekawostki na temat Muellera znajdziesz tutaj.

Giovanni dos Santos (ur. 11 maja 1989) - piłkarz Tottenhamu Hotsupr nie dotarł z drużyn± tak daleko jak Mueller, nie zdobył też żadnego gola, ale był sił± napędow± Meksyku, który w 1/8 finału mistrzostw napędził stracha faworyzowanej Argentynie. Statystyki, ciekawostki na temat Dos Santosa znajdziesz tutaj.

Andre Ayew (ur. 17 grudnia 1989) - Ghana to rewelacja mistrzostw w RPA. W ćwierćfinale stoczyła piękny bój z Urugwajem i tylko szczę¶cia zabrakło jej, by awansować do najlepszej czwórki turnieju. Młody piłkarz Marseille zagrał w każdym z czterech meczów w pełnym wymiarze czasowym, a w ćwierćfinale popisał się nawet asyst±. Statystyki, ciekawostki na temat Ayewa znajdziesz tutaj.

Zobacz gole M¦ w RPA ?

Więcej o: