M¦ 2010. Gerrard: Czas na zmiany

- Gdyby za bramk± Niemców stał dodatkowy sędzia, Anglia być może nadal grałaby na mistrzostwach w RPA - powiedział zawodnik Liverpoolu Steven Gerrard. Reprezentacyjny pomocnik uważa, że niezbędne jest wprowadzenie nowych technologii, które pomogłyby w weryfikowaniu tak kontrowersyjnych sytuacji jak ta w 1/8 finału.

Gerrard wrócił do sytuacji, w której urugwajski arbiter nie uznał bramki zdobytej przez Franka Lamparda. Piłka po strzale zawodnika Chelsea całym obwodem przekroczyła linię bramkow±, a mimo to sędzia gola nie uznał. Sytuacja ta mogła diametralnie odwrócić losy spotkania, bo Anglicy doprowadziliby tym samym do wyrównania. - Ta decyzja była szokuj±ca - powiedział piłkarz.

Gwiazdor Liverpoolu dziwi się, że pomysł z wprowadzeniem dodatkowego sędziego ustawionego za bramk±, który sprawdził się podczas ostatnich rozgrywek Ligi Europejskiej, nie został wykorzystany podczas mundialu. - Takie praktyki odniosły sukces w meczach pucharowych, dlaczego nie wykorzystać ich również na takiej imprezie jak mistrzostwa ¶wiata? - pytał Gerrard.

Po skandalicznej decyzji arbitra w spotkaniu Niemców z Angli± FIFA zapowiedziała, że rozważy możliwo¶ć wprowadzenia technologii umożliwiaj±cej weryfikowanie tego typu sytuacji. Według Gerrarda kluczowe zdanie w tej sprawie powinni mieć jednak piłkarze, a nie ludzie z FIFA. - Dlaczego takie decyzje zawsze zależ± tylko od działaczy, czy to oni biegaj± po boisku, czy piłkarze? Dlaczego o zdanie nie zostan± zapytani zawodnicy? Jestem przekonany, że większo¶ć z nich opowiedziałaby się za zmianami - oznajmił piłkarz.

Messi krytykuje Fabio Capello

Więcej o: