M¦ 2010. Capello krytykuje Terry'ego, a ten przeprasza

Fabio Capello skrytykował piłkarza prowadzonej przez siebie reprezentacji Anglii - Johna Terry'ego za publiczne komentowanie sytuacji w kadrze. Obrońca zwierzył się mediom, że bardzo chce oczy¶cić atmosferę i przedyskutować z Włochem, co powinno zostać zmienione w składzie i taktyce drużyny. Dzień po całej sytuacji zawodnik Chelsea przeprosił Capello za swoje sugestie.

- Terry popełnił duży bł±d rozmawiaj±c z mediami na temat rzekomego buntu w kadrze - powiedział włoski trener. - Nie rozumiem, czemu nie przyszedł z tym od razu do mnie. Rozmawiałem z kilkoma piłkarzami i tylko Terry jest zdania, że w drużynie potrzebne s± zmiany - dodał.

Capello, który znany jest ze stanowczo¶ci dodał, że nikt z kadrowiczów nie rozmawiał z nim na temat komentarzy piłkarza, mimo że jego drzwi s± zawsze otwarte. - Za każdym razem, gdy mamy spotkanie, pytam swojego piłkarza: "S± jakie¶ problemy? Chciałby¶ co¶ powiedzieć?".

Trener dodał, że nie rozumie dlaczego Terry poszedł z tym do mediów, zamiast odbyć z nim prywatn± rozmowę: - To wielki bł±d. To jest bardzo wielki bł±d - zaznaczył Capello, który wyraził nadzieję, że z tej wielkiej pomyłki urodzi się wielka forma jego piłkarzy. - To nie jest żadna "Rewolucja Francuska". To tylko jeden bł±d piłkarza, ale nie rewolucja - powiedział.

Terry już przeprosił Capello za swoje słowa po meczu z Algieri± i przyznał, że "trochę się zagalopował": - Moj± intencj± nie było nigdy to, by zmartwić trenera lub piłkarzy, a je¶li kogokolwiek zasmuciłem, to bardzo przepraszam.

- Powiedziałem już menedżerowi, że ma moje pełne wsparcie i chciałbym zaznaczyć, że nie wierzę bym miał destrukcyjny wpływ w naszym obozie. Chciałbym teraz zostawić to wszystko za sob± i skoncentrować się na tym, by wygrać ten arcyważny dla Anglii mecz ze Słoweni± - zakończył piłkarz reprezentacji.

"Zawodnicy mog± powiedzieć, co ich denerwuje, jak się czuj±" - mówił Terry po meczu >

Więcej o: