M¦ 2010. Po dwóch meczach Hiszpania musi walczyć. Kamerun jedzie do domu

Po drugiej kolejce meczów rundy grupowej znamy tylko czę¶ć rozstrzygnięć. Holandia i Brazylia na pewno zagraj± w 1/8 finału. Kamerun i Korea Północna na pewno wróc± do domu. Mistrzowie Europy, Hiszpanie wci±ż nie s± pewni awansu.

PoprowadĽ swoj± drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Holendrzy pokonali 2:0 Danię i 1:0 Japonię. Okazuje się, że to wystarczy, bo po ostatniej kolejce ewentualnie Holendrów wyprzedzi tylko jeden z tych zespołów. Dlatego dla Holendrów mecz z Kamerunem w czwartek będzie starciem o pierwsze miejsce w grupie, ale nie o awans. Piłkarze z Afryki maj± jeszcze szansę, na trzecie miejsce i nic więcej.

W drugiej rundzie spotkań doszło do kilku sensacji. Faworyci tracili punkty jednak w przeciwieństwie do Hiszpanii, która mimo dużej przewagi przegrała swój pierwszy mecz ze Szwajcari±, zaskoczyli też słab± gr±. Niemcy, którzy w pierwszym meczu rozgromili Australię, teraz przegrali 0:1 z Serbi±. Francuzi dali się ograć Meksykowi 0:2. Włosi zaledwie zremisowali z Now± Zelandi± 1:1, a Anglicy w fatalnym stylu bezbramkowo zremisowali z Algieri±.

SprawdĽ wszystkie wyniki mundialu i kto z kim gra w trzeciej serii spotkań ?

To oznacza, że i Hiszpanie - mistrzowie Europy - i Włosi - obrońcy tytułu - musz± wygrać w ostatnim meczu jak najwyżej. W podobnej sytuacji s± wicemistrzowie z Francji. Hiszpanom zwycięstwo da awans. Finalistom poprzedniego mundialu niekoniecznie.

W pozostałych grupach nic nie jest rozstrzygnięte. Każdy może awansować, każdy odpa¶ć. Hiszpanie, którzy pokonali Honduras w pi±tkowym meczu musz± pokonać Chile, by być pewnymi awansu. Nawet Argentyna, która w pierwszych dwóch spotkaniach strzeliła pięć goli nie trac±c tylko jeden, nie jest pewna awansu.

Ze szczególn± uwag± będzie ¶ledzony będzie mecz Meksyk - Urugwaj. Remis da obu drużynom awans, kosztem RPA i Francji. Podobna sytuacja jest w grupie G, gdzie spotkaj± się Brazylia z Portugali±. Brazylia awans ma zapewniony. Ich rywalom wystarczy remis.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: