RPA 2010. Chile - Szwajcaria, czyli istne "kartkowisko"

W meczu Chile - Szwajcaria kibice nie obejrzeli wielu goli, za to zawodnicy obejrzeli mnóstwo kartek. Dziewięć żółtych i jedna czerwona - oto końcowy bilans. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Chile.

Wyjątkowo brutalnie zagrały reprezentacje Chile i Szwajcarii w drugiej kolejce grupy H mistrzostw świata w RPA. Piłkarze obu drużyn obejrzeli łącznie dziewięć żółtych oraz jedną czerwoną kartkę. To wyrównanie "rekordu" tych mistrzostw. W meczu Niemcy - Serbia sędzia pokazał również dziesięć kartek. Wszystkie żółte (w tym dwie dla Klose).

Kartki dla Chile:

Humberto Suazo (1. minuta), Carlos Carmona (22.), Waldo Ponce (25.), Matias Fernandez (60.), Gary Medel (61.), Jorge Valdivia (90.) - wszystkie żółte.

Kartki dla Szwajcarii:

Blaise Nkufo (18. minuta), Tranquillo Barnetta (48.), Gokhan Inler (59.) - żółte kartki, Valon Behrami (31.) - czerwona kartka.