M¦ 2010. Lucio zrównał się występami na M¦ z Zico i Pele

Obrońca Interu Mediolan i triumfator tegorocznej Ligi Mistrzów Lucio w meczu przeciwko Wybrzeżu Ko¶ci Słoniowej zaliczył swój czternasty występ w reprezentacji Brazylii na Mistrzostwach ¦wiata. Podobnym wyczynem pochwalić mog± się tylko Pele i Zico.

Jest to trzeci mundial, na który został powołany 32-letni Lucimar da Silva Lucio. Do tej pory kapitan Brazylijczyków wystąpił w 14 spotkaniach, czym zrównał się z legendami brazylijskiej piłki - Pele i Zico. Lucio w reprezentacji gra od roku 2000, w barwach "Canarinhos" wystąpił w 92 meczach, w których strzelił 4 gole.

Spotkanie przeciwko reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej jest dopiero drugim spotkaniem Brazylii na tych mistrzostwach - pozostał im jeszcze jeden mecz grupowy przeciwko Portugalii i tylko kontuzja lub kartka może wykluczyć z niego Lucio. Mało prawdopodobne też jest, by Brazylia nie awansowała do 1/8 finału, z czego wynika, że ich 32-letni stoper niedługo stanie się liderem pod względem liczby występów w kadrze Brazylii na MŚ.

Brazylia - WKS 3:1. Bramki z meczu

Lucio jest kapitanem reprezentacji od 2006 roku, gdy objął ją Dunga. W 2002 roku w Korei i Japonii zagrał we wszystkich 630 minutach mundialu, a jego zespół zdobył wtedy Puchar Świata, cztery lata później Brazylia odpadła już w ćwierćfinale.

Zobacz profil Lucio na Sport.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.