MŚ 2010. Włosi mogą awansować bez jednego zwycięstwa

Sytuacja w grupie F piłkarskich mistrzostw świata w RPA zrobiła się po drugiej kolejce spotkań niezwykle ciekawa. Paragwaj ograł 2:0 Słowację, a Włosi sensacyjnie zremisowali z Nową Zelandią 1:1 i okazuje się, ze mogą awansować do fazy pucharowej bez choćby jednego zwycięstwa.

W grupie F z czterema punktami na koncie prowadzi Paragwaj. Za nim Włochy i Nowa Zelandia - uzbierali po dwa oczka. Na ostatnim miejscu jest zaś Słowacja, która wywalczyła tylko jeden punkt. W trzeciej kolejce Paragwaj zmierzy się z Nową Zelandią, a Włosi ze Słowacją. Na relację z obu tych spotkań zapraszamy do Sport.pl 24 czerwca od godziny 16:00.

Pierwszy mecz mistrzostw Włosi zremisowali z Paragwajem 1:1. Identyczny wynik padł w ich drugim spotkaniu - tym razem aktualni mistrzowie świata nie potrafili pokonać Nowej Zelandii. Ich sytuacja w grupie F wciąż jest jednak dość komfortowa, bowiem przy korzystnym układzie wyników ostatniej serii spotkań, mogą awansować do kolejnej rundy nawet notując kolejny remis.

Jest tylko jeden warunek - Paragwaj pokona Nową Zelandię. Wtedy gracze z Ameryki Południowej z siedmioma punktami wygrają grupę, a Włosi z trzema punktami na koncie zajmą drugie miejsce.

Zwycięstwo Włochów w ostatnim meczu da im awans do fazy pucharowej bez oglądania się na rywali.

Włochy - Nowa Zelandia 1:1. Bramki z meczu

Więcej o kadrze Włoch na MŚ ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.