MŚ 2010. "Alarmujący brak energii i wiary w siebie" - angielska prasa po meczu

Internetowe serwisy angielskich gazet są zdania, że reprezentacja Fabio Capello potrzebuje prawdziwego wstrząsu, aby mieć jeszcze szanse na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. "Alarmujący brak energii i wiary we własne siły", "Capello musi wstrząsnąć Frankiem Lampardem i przywrócić go do życia" - to tylko niektóre cytaty z mediów na wyspach.

The Telegraph - "Przygasła Anglia nie zdołała strzelić Algierii"

"Anglia w kolejnym swoim meczu na Mistrzostwach Świata kieruje się czynnikiem strachu. Alarmujący brak energii i wiary we własne siły. Drużyna Fabio Capello wciąż parska ze zmęczenia, niezależnie czy jest wysoko nad, czy też na poziomie morza." - czytamy w relacji z meczu.

Autor dodaje, że znów z reprezentacji Anglii szydzić będzie Franz Beckenbauer, a teraz czynią to nawet angielscy kibice. Zaznacza przy tym, że Capello musi wstrząsnąć Frankiem Lampardem i przywrócić go do życia oraz wprowadzić w życie system, które wyciągnie więcej z "pozbawionego zapału" Rooneya.

The Times - "Fatalna Anglia zatrzymana przez skromną Algierię"

"Po pierwsze trzeba zaznaczyć po tej nieszczęsnej nocy w Kapsztadzie, że - pomimo wszystko - wciąż oczekujemy od Anglii, że pokona Słowenię w środę i awansuje do fazy pucharowej" - rozpoczyna optymistycznie "The Times". "I może to jest problem angielskich piłkarzy. Oczekiwania, świadomość, że muszą dźwigać na swoim ramionach nadzieje całego narodu - to wszystko powoduje, że zamęczają się myślą, że mogą nie sprostać tym oczekiwaniom".

Autor relacji sugeruje, że ta presja skupiła się na Wayne'u Rooney'u. "Słysząc chóralne gwizdy ze strony zawiedzionych angielskich fanów po końcowym gwizdku, napastnik powiedział: - Miło być wybuczanym przez swoich własnych kibiców."

Anglia - Algieria 0:0. Gerrard marnuje dogodną okazję

The Guardian - "Anglia wyharowała bezbramkowy remis z Algierią"

"Nie był to dramat, jakiego Anglia poszukiwała na Mistrzostwach Świata. Drugi remis pozostawił ich dryfujących za Słowenią i niepewnych miejsca w fazie pucharowej". Wykluczenie Carraghera za kartki uosabia zdaniem autora poziom napięcia, jakie Anglicy musieli znosić w meczu z Algierią.

"Fabio Capello mógł zrobić trochę więcej, niż wysłanie do gry świeżych napastników pokroju Jermaina Defoe, czy Petera Croucha, podczas gdy wciąż pragnął wpływu na grę ze strony kogoś takiego, jak Wayne Rooney.

Wszystko o meczu Anglii z Algierią - znajdziesz na Sport.pl ?

Więcej o: