RPA 2010. Grupa A: Urugwaj liderem, Francja w opałach

Po drugiej kolejce spotkań grupy A mistrzostw świata w RPA liderem jest Urugwaj, który pokonał w środę 3:0 gospodarzy. Po porażce 0:2 z Meksykiem w bardzo trudnej sytuacji są Francuzi, którzy, by awansować do fazy pucharowej, muszą liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w trzeciej kolejce.

Urugwaj pokonał w środę gospodarzy mistrzostw 3:0 i objął prowadzenie w grupie. Ma na koncie cztery punkty i bardzo korzystny bilans bramkowy - plus 3.

Tuż za nim jest Meksyk, który niespodziewanie pokonał wciąż aktualnych wicemistrzów świata Francuzów 2:0. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, ale do siatki rywali trafiali tylko Meksykanie. Warto podkreślić wyczyn Cuauhtemoca Blanco, strzelca drugiego gola. 37-latek został pierwszym Meksykaninem, który trafiał do siatki rywali na trzech mundialach.

W bardzo ciężkiej sytuacji są reprezentacje Francji i RPA. Mają po jednym punkcie, tracą więc po trzy do prowadzących drużyn. Szans na awans do fazy pucharowej mistrzostw jednak jeszcze nie straciły, ale muszą liczyć na korzystny układ wyników w trzeciej kolejce, w której 22 czerwca o godzinie 16:00 zmierzą się Meksyk z Urugwajem i Francja z RPA.

Jeśli Meksyk zremisuje z Urugwajem, nie będzie miał znaczenia wynik meczu Francji z RPA - awansują dwie pierwsze drużyny. Jeśli jednak w meczu prowadzących ekip padnie rozstrzygnięcie, zwycięzca drugiego pojedynku może awansować do kolejnej rundy, o ile uda mu się uzyskać korzystniejszy bilans bramek.

Zobacz animacje bramek z meczu RPA - Urugwaj

Zobacz animacje bramek z meczu Meksyk - Francja

Prosto z RPA. Przyczyny klęski Francji: bez Zidane'a giną

Francja bez formy:

Po tym, co zespół Domenecha zaprezentował w RPA, trudno uwierzyć, by zdołał pokonać gospodarzy. Tajemnicą odchodzącego w lipcu 58-letniego selekcjonera pozostanie, jak sprawił, że grupa wybitnie utalentowanych piłkarzy mogła grać na MŚ tak fatalnie. Okazało się, że rację mieli ci, którzy zwolnienia nielubianego szkoleniowca domagali się już po Euro 2008. Dla kraju tak bogatego w piłkarskie talenty, drugi z rzędu wielki turniej zakończony na fazie grupowej, to katastrofa - przeczytaj o przegranym meczu Francuzów.

Sprawdź najnowsze informacje o grupie A

Więcej o: