M¦ 2010. Trenerzy po meczu WKS - Portugalia: W obronie zagrali¶my ¶wietnie

- Jestem moimi obrońcami zachwycony. Spo¶ród trzech meczów, które ostatnio zagrali¶my ten w ich wykonaniu był najlepszy - powiedział po remisie 0:0 z Portugali± trener Wybrzeża Ko¶ci Słoniowej Sven Goran Eriksson.

PoprowadĽ swoj± drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

- To był niezły mecz. Żadna z drużyn nie chciała przegrać. Portugalia miała dobr± okazję gdy Ronaldo trafił w słupek, my też mieli¶my kilka do zdobycia gola - powiedział po meczu w południowoafrykańskiej telewizji trener Wybrzeża Ko¶ci Słoniowej Sven Goran Eriksson.

Szwed był zadowolony przede wszystkim z gry w obronie. - Jestem moimi obrońcami zachwycony. Spo¶ród trzech meczów, które ostatnio zagrali¶my ten w ich wykonaniu był najlepszy - powiedział.

Co ciekawe również Carlos Queiroz był zadowolony, że jego drużyna spętała nogi rywalom. - Graj±c przeciw tak szybkim piłkarzom jak nasi rywale, nie wolno pozwalać zbyt wielu piłkarzom biegać do ataku, by¶my nie zostali skontrowani. Zagrali¶my bardzo inteligentnie - powiedział.

Z ocen± meczu swojego trenera zgodził się Didier Drogba. Napastnik Chelsea na boisku pojawił się w 66. minucie. - Powinni¶my wygrać ten mecz. Mieli¶my więcej okazji do zdobycia gola. Byli¶my ¶wietnie zorganizowani przez pełne 90 minut. Zdobyli¶my punkt, lepsze byłyby trzy, ale grali¶my dobrze - powiedział po meczu. - Obie drużyny zagrały jakby nie chciały podj±ć dużego ryzyka i przegrać. Je¶li zaczniesz szaleńczo atakować Portugalczyków, to zginiesz - dodał.

Z meczu nie był zadowolony portugalski pomocnik Deco. - Oczywi¶cie jestem rozczarowany. Potrzebowali¶my zwycięstwa i mieli¶my okazję wygrać. To był nasz pierwszy mecz i byli¶my zdenerwowani. Następnym razem musimy się skupić - powiedział.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca ? i Michała Pola ?

Więcej o: