M¦ 2010. Gol Heinze nie powinien być uznany

Komitet sędziowski FIFA przeanalizował bramkę Gabriela Heinze na Mundialu. FIFA doszła do wniosku, że bramka obrońcy Argentyny padła po faulu na Nigeryjczyku i nie powinna być uznana przez sędziego. Dla Nigeryjczyków werdykt FIFA nic nie zmienia, ponieważ przepisy zabraniaj± anulowania bramek.

Heinze strzelił zwycięskiego gola już w pi±tej minucie pierwszej połowy po podaniu z rzutu rożnego Juan Sebastiana Verona. Obrońca reprezentacji Interu Mediolan Walter Samuel w tym czasie nieprzepisowo blokował nigeryjskiego pomocnika Chinedu Obasiego i nie pozwolił mu przeszkodzić strzelaj±cemu Heinze. Wg FIFA Samuel popełnił faul, a cofnięcie bramki mogło zaważyć o końcowym wyniku całego meczu.

Komitet sędziowski FIFA uznał bramkę za nieprawidłow±, ale jej nie anulował, bo zabraniaj± tego przepisy. Przekazał z kolei sędziom wskazówki, by wyj±tkowo uważnie ¶ledzili za tym, co dzieje się w polu karnym w momencie wykonywania stałych fragmentów gry (ze szczególn± uwag± na wszelkiego rodzaju przepychanki, trzymanie za koszulki i blokowanie rywali).

Argentyna miała dużo okazji do strzelenia gola, jednak jedyn± prób±, która zakończyła się powodzeniem, był strzał Heinze po rzucie rożnym. Mimo to FIFA uważa, że arbiter spotkania Argentyna - Nigeria w grupie B Wolfgang Stark popełnił bł±d i powinien był wskazać rzut wolny dla Afrykańczyków.

Argentyna - Nigeria 1:0. Heinze

Argentyna zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie B za Kore± Połuniow±, która wygrała z Grekami różnic± dwóch bramek.

Bł±d sędziego na Mundialu. Gol dla Słowacji padł ze spalonego ?

Więcej o: