RPA 2010. Organizatorzy rozważają zakazanie wuwuzeli

Dyrektor generalny piłkarskich mistrzostw świata w RPA - Danny Jordaan, powiedział BBC Sport, że rozważa wprowadzenie zakazu używania wuwuzeli, które stały się zmorą dziennikarzy i kibiców spoza Afryki.

Stały dźwięk o wysokim tonie, jaki generują wuwuzele, stał się przyczyną narzekań nie tylko wielu kibiców, ale też dziennikarzy obsługujących największą piłkarską imprezę czterolecia.

Dyrektor generalny piłkarskich mistrzostw świata w RPA - Danny Jordaan, do którego w ostatnim czasie napłynęło wiele próśb o rozwiązanie problemu głośnych trąbek, powiedział BBC Sport, że rozważa wprowadzenie zakazu używania wuwuzeli podczas meczów mundialu w RPA.

- Jeśli są podstawy do usunięcia wuwuzeli ze stadionów, rozważę taką opcję - zapowiedział Danny Jordaan. - Obiecaliśmy, że będziemy podejmować działania w kwestiach spornych - dodał.

Na wuwuzele skarżą się także piłkarze. Patrice Evra, kapitan reprezentacji Francji, stwierdził, że przez głośne dźwięki nie może spać.

- Koncert zaczyna się już od szóstej rano - skarży się piłkarz.

- Przez ten hałas nie mogę dogadać się z kolegami na boisku - dodaje Evra.

Danny Jordaan powiedział, że już od jakiegoś czasu komitet organizacyjny stara się rozwiązać problem wuwuzeli.

- Próbowaliśmy wprowadzić jakieś obostrzenia. Prosiliśmy na przykład, by nie używano wuwuzeli w czasie narodowych hymnów czy też ogłoszeń organizacyjnych. Staramy się najlepiej, jak umiemy - zapewnia dyrektor generalny.

- Dostaliśmy jednak wiele narzekań ze strony dziennikarzy i kibiców. Musimy coś z tym zrobić - dodaje.

- Sam nie jestem fanem wuwuzeli. Wolę śpiew - kończy Danny Jordaan.

Wuwuzele zdominowały kibicowanie na mundialu:

Popularna wuwuzela, obowiązkowy gadżet każdego kibica z Afryki, zdominowały od pierwszych minut kibicowanie na mundialu w RPA. Podczas meczu otwarcia na stadionie w Johannesburgu i w setkach milionów telewizorów na całym świecie słychać tylko ryk afrykańskich trąb. Kibice na forach internetowych domagają się wyciszenia dźwięku z RPA - przeczytaj, co korespondent Sport.pl w RPA pisze o wuwuzelach.

Wszystko o MŚ w RPA ?

Więcej o: