M¦ 2010. Wspaniała ceremonia otwarcia, mecze na remis

Mundial w RPA już rozpoczęty! W meczu otwarcia gospodarze 1:1 zremisowali z Meksykiem, a w drugim pi±tkowym spotkaniu Urugwaj bezbramkowo zremisował z Francj±. Relacje Zczuba i na żywo z sobotnich meczów M¦ 2010 od godz. 13 w Sport.pl

PoprowadĽ swoj± drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Poruszaj±ca ceremonia otwarcia

Afrykańskie rytmy i kolorystyka dominowały w 40-minutowej uroczysto¶ci otwarcia piłkarskich mistrzostw ¶wiata. Mottem mundialu będzie hasło "Witamy w kolebce ¶wiata" .

Tancerze, trębacze, bębniarze oraz gwiazda muzyki R. Kelly u¶wietnili show z udziałem 1580 osób, który na stadionie obserwowało 90 tysięcy kibiców przybyłych głównie na mecz otwarcia z udziałem reprezentacji RPA i Meksyku.

Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia

RPA - Meksyk 1:1

Piłkarze RPA jako trzeci w historii gospodarze turniej mundialowy rozpoczęli od remisu. Od 55. minuty prowadzili po bramce Tshabalali, 11 minut przed końcem meczu wyrównał Rafael Marquez. "Choć wydawało się to niemożliwe, wuwuzele zawyły z jeszcze większ± sił±" - relacjonuje prosto ze stadionu wysłannik Sport.pl Michał Pol.

Gol Tschabalali w 55. minucie meczu z Meksykiem to pierwsza bramka afrykańskich mistrzostw. Mphela posłał piękne podanie na lew± stronę do Tshabalali, który popędził lew± stron± w kierunku bramki Pereza. Gdy wbiegł w pole karne momentalnie uderzył lew± nog± idealnie w prawe okienko bramki Meksyku. Perez nie miał szans.

Czytaj więcej o meczu otwarcia M¦ 2010 ?

Zobacz jak padły bramki w meczu RPA - Meksyk

RPA - Meksyk 1:1. Bramki z meczu

Urugwaj - Francja 0:0

Francuzi tak jak się wszyscy spodziewali mundial rozpoczęli słabo . Wicemistrzowie ¶wiata sprzed czterech lat bezbramkowo zremisowali z Urugwajem, choć w końcówce spotkania grali z przewag± jednego zawodnika. Dominacji nie byli w stanie wykorzystać, choć Domenech w ostatnich sekundach wystawił kolejnego napastnika, a jego piłkarze oblegali pole karne rywali. W 94 minucie dobr± okazję z rzutu wolnego zmarnował Henry.

W grupie A jeszcze wszystko się może zdarzyć . W obu meczach padły remisy i oznacza to, ze każda z drużyn ma po jednym punkcie. Reprezentacja RPA w meczu z Meksykiem po pocz±tkowych nerwach pokazała, że nie będzie chłopcem do bicia i może pokusić się o awans. Faworyzowana Francja nie zdołał pokonać Urugwaju, co z pewno¶ci± doda otuchy piłkarzom Meksyku i RPA.

SprawdĽ wyniki i terminarz grupy A ?

Czytaj więcej o meczu Urugwaj - Francja ?

W sobotę zagraj±:

Grecja - Korea Płd. (godz. 13.30, TVP 1) - wszystko o meczu tutaj

Argentyna - Nigeria (godz. 16, TVP 2) - wszystko o meczu tutaj

Anglia - USA (godz. 20.30, TVP 2) - wszystko o meczu tutaj

Ze wszystkich meczów przeprowadzimy kultowe relacje Zczuba i na żywo. Pocz±tek w sobotę od godz. 13 .

Specjalny serwis Sport.pl - RPA 2010 ?

Więcej o: