MŚ 2010. Rozkład jazdy na piątek

W Republice Południowej Afryki rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata, jedna z największych imprez sportowych w historii. Udział w turnieju wezmą 32. reprezentacje narodowe z całego globu, które wcześniej przeszły przez eliminacje. Co będzie działo się w piątek na afrykańskiej ziemi?

O godzinie 14 - wielka ceremonia otwarcia , która potrwa około 30 minut. Na występ przygotowanych jest 1581. artystów, piosenkarzy i tancerzy, którzy poprowadzą rozśpiewaną i roztańczoną paradę do stadionu Soccer City w Johannesburgu. Slogan ceremonii otwarcia to "Welcome the World Home" (tł. "Witamy świat w domu").

O godzinie 16 pierwszy mecz mundialu rozegrają reprezentacje Republiki Południowej Afryki i Meksyku. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Johannesburgu - tym samym, na którym odbędzie się ceremonia otwarcia. Całą zapowiedź meczu czytaj na Sport.pl ? .

O godzinie 20:30 drugie spotkanie mistrzostw . W Kapsztadzie zmierzą się reprezentacja Urugwaju i drużyna Francji, która nie należy co prawda do faworytów, ale ma w swoim składzie największe gwiazdy futbolu. Całą zapowiedź meczu czytaj na Sport.pl ? .

W weekend sześć kolejnych meczów: Korea Południowa - Grecja (sobota, 13.30), Argentyna - Nigeria (sobota, 16), Anglia - Stany Zjednoczone (sobota, 20.30), Algieria - Słowenia (niedziela, 13.30), Serbia - Ghana (niedziela, 16) i Niemcy - Australia (niedziela, 20.30).

Korespondencja Sport.pl z RPA: Bafana Bafana, wuwuzele i my

Bardzo, ale to baaardzo powoli wraca mi słuch w obu uszach, a ja sam powoli powracam do równowagi. Ktoś komu właśnie zatrąbiono w obie małżowiny ze słynnych południowoafrykańskich wuwuzeli odczuwa wibracje w każdym włosku, prąd przenika go po czubki palców u stóp. Nasz swojskie trąby, za pomocą których polscy kibice dmą na cześć Adama Małysza nawet w połowie nie są tak głośne, a nasłuchałem się ich na wielu konkursach narciarskich. Ale warto było dać sobie natrąbić w uszy, żeby przeżyć to co my na ulicach Johannesburga - pisze na swoim blogu Michał Pol .

Korespondencja Sport.pl z RPA: Bzik johannesburski

Ufff, aż odetchnąłem, gdy uciekłem dziś pod Pretorię, do trenujących na odludziu Włochów - w "Casa Azzurri" jak na każdym turnieju jest spokojnie, stylowo, z klasą i smakiem. Johannesburg to inny wymiar, Johannesburg odrywa się od ziemi - pisze na swoim blogu Rafał Stec .

Wuwuzele groźniejsze niż piła łańcuchowa

Przeciwko tym instrumentom protestują piłkarze, trenerzy i dziennikarze. Popularna vuvuzela, obowiązkowy gadżet każdego kibica z Afryki, może powodować utratę słuchu. Pojawia się coraz więcej głosów, że koszmarne instrumenty mogą też po prostu popsuć światu obserwowanie rozpoczynającego się już w ten piątek mundialu w RPA. Cały tekst czytaj na Sport.pl .

Bramkarze drżą przed piłką Jabulani

Najlepsi bramkarze świata oraz wielu innych świetnych piłkarzy z krytykują Jabulani, nową piłkę firmy Adidas, wprowadzoną specjalnie na rozpoczynający się w piątek mundial w RPA. Piłka po strzałach zachowuje się podobno bardzo nietypowo. Gdy zaczyna zwalniać, szybko opada, a hamuje nagle i mocno. Ale działaczom FIFA i kibicom w to graj - oni pożądają mnóstwa niezwykłych goli. Cały tekst czytaj na Sport.pl .

Specjalny serwis Sport.pl na MŚ - wszystko o mundialu ?

Więcej o: