RPA 2010. Delegaci FIFA mają problem ze wskazaniem aktualnego mistrza świata

Na kongresie FIFA spotykają się najbardziej wpływowe nazwiska w światowej piłce. Mimo to nie każdy z nich posiada choćby podstawową wiedzę na temat futbolu, czego przykładem może być to, że siedmiu delegatów nie wiedziało kto jest aktualnym mistrzem świata. Możliwe jednak, że robili sobie tylko żarty. Już w piątek początek mundialu! Na Sport.pl startujemy Z czuba i na żywo od 13.

Poprowadź swoją drużynę w RPA i Wygraj Mundial! ?

Kongres rozpoczął czwartkową sesję testem z elektronicznym systemem głosowania. Delegaci musieli odpowiedzieć na pytanie "Czy Włochy wygrały mistrzostwa świata 2006? Tak czy nie?". Wydawałoby się, że pytanie banalnie proste dla pełnej sali ludzi, którzy żyją piłką nożną. Mimo to aż siedmiu z 206. delegatów uprawnionych do głosowania wybrało odpowiedź "Nie".

Możliwe, że to tylko błąd przy wciskaniu odpowiedniego przycisku, z drugiej strony ludzie rządzący światową piłką nie mogą już chyba niczym zaskoczyć kibiców.

Przedstawiciele FIFA starali się obrócić całą sprawę w żart sugerując, że pytanie było tak banalne, iż kilku działaczy chciało tylko sprawdzić, czy przycisk "Nie" w ogóle może w tym przypadku zadziałać.

Pojedynek przebrzmiałych potęg? Urugwaj - Francja ?

Więcej o: