M¦ 2010. Beckenbauer wierzy w Niemców

Niemcy maj± szansę na grę w finale Mistrzostw ¦wiata, pomimo kontuzji, które wyeliminowały z udziału w mundialu kilku podstawowych graczy - twierdzi były piłkarz i trener reprezentacji Niemiec - Franz Beckenbauer.

Beckenbauer to legenda niemieckiej piłki. Wygrywał Puchar ¦wiata jako piłkarz w 1974 roku, a także jako trener w roku 1990. Jego zdaniem kadra Niemiec, mimo kontuzji między innymi Michaela Ballacka, będzie bardzo groĽna podczas Mistrzostw ¦wiata i ma szansę na grę w finale.

- Widziałem nasz± reprezentację w ostatnim czasie na Węgrzech (3:0 dla Niemiec - red.) oraz w Bo¶ni (3:1 dla Niemiec - red.). Bardzo imponuj±ce. Niemcy maj± ducha walki, zawsze walcz± do ostatniej chwili. Niemcy s± szanowani przez przeciwników, ponieważ nigdy się nie poddaj± - powiedział "Cesarz".

Beckenbauer odniósł się także do kontuzji czołowego gracza reprezentacji - Michaela Ballacka.

- Ballack jest najważniejszym graczem w niemieckiej ekipie. Mistrzostwa s± wielk± szans±, by taki piłkarz pokazał pełnię swoich umiejętno¶ci. Brak Ballacka na mundialu to wielka strata. Ale je¶li inni gracze będ± w stanie zagrać o pięć, może dziesięć procent więcej, być może uda się wypełnić lukę po Ballacku i zespół dostanie się do finału - mówił Beckenbauer.

- Wierzę, że Schweinsteiger i Khedira będ± odgrywali na M¦ decyduj±c± rolę - dodał.

A kto, oprócz Niemiec, jest według "Cesarza" faworytem do tytułu?

- Brazylia i Hiszpania. Hiszpania graj± dzi¶ najbardziej spektakularn± piłkę w Europie - kończy Franz Beckenbauer.

Wszystko o M¦ w RPA ?

Więcej o: