M¦ 2010. Beckenbauer wierzy w Niemców

Niemcy maj± szansę na grę w finale Mistrzostw ¦wiata, pomimo kontuzji, które wyeliminowały z udziału w mundialu kilku podstawowych graczy - twierdzi były piłkarz i trener reprezentacji Niemiec - Franz Beckenbauer.

Beckenbauer to legenda niemieckiej piłki. Wygrywał Puchar Świata jako piłkarz w 1974 roku, a także jako trener w roku 1990. Jego zdaniem kadra Niemiec, mimo kontuzji między innymi Michaela Ballacka, będzie bardzo groźna podczas Mistrzostw Świata i ma szansę na grę w finale.

- Widziałem naszą reprezentację w ostatnim czasie na Węgrzech (3:0 dla Niemiec - red.) oraz w Bośni (3:1 dla Niemiec - red.). Bardzo imponujące. Niemcy mają ducha walki, zawsze walczą do ostatniej chwili. Niemcy są szanowani przez przeciwników, ponieważ nigdy się nie poddają - powiedział "Cesarz".

Beckenbauer odniósł się także do kontuzji czołowego gracza reprezentacji - Michaela Ballacka.

- Ballack jest najważniejszym graczem w niemieckiej ekipie. Mistrzostwa są wielką szansą, by taki piłkarz pokazał pełnię swoich umiejętności. Brak Ballacka na mundialu to wielka strata. Ale jeśli inni gracze będą w stanie zagrać o pięć, może dziesięć procent więcej, być może uda się wypełnić lukę po Ballacku i zespół dostanie się do finału - mówił Beckenbauer.

- Wierzę, że Schweinsteiger i Khedira będą odgrywali na MŚ decydującą rolę - dodał.

A kto, oprócz Niemiec, jest według "Cesarza" faworytem do tytułu?

- Brazylia i Hiszpania. Hiszpania grają dziś najbardziej spektakularną piłkę w Europie - kończy Franz Beckenbauer.

Wszystko o MŚ w RPA ?

Więcej o: