MŚ 2010. Korea Północna strzeliła Grecji dwa gole

We wtorek odbyło się siedem towarzyskich spotkań drużyn narodowych. Zagrało w nich pięć zespołów, które wystąpią w nadchodzących mistrzostwach świata w RPA, ale żaden z nich nie zdołał wygrać. W najciekawszym meczu Korea Północna zremisowała 2:2 z Grecją. Dwa gole dla zespołu z Azji zdobył Tae-Se Jong zwany ?Ludowym Wayne Rooney'em".

Grecy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Katsouranisa i Charisteasa, ale dwukrotnie wyrównywał Tae-Se Jong, który gra na co dzień w lidze japońskiej w zespole Kawasaki Frontale. Grecy na mundialu zagrają w grupie B z Koreą Południową, Nigerią i Argentyną. A ich wtorkowi rywale w grupie G z Brazylijczykami, Portugalczykami i reprezentantami Wybrzeża Kości Słoniowej.

Nigeryjczycy, którzy w RPA spotkają się z Grekami bezbramkowo zremisowali z Arabią Saudyjską. Takim samym wynikiem zakończył się mecz innego przedstawiciela Afryki na tegorocznych MŚ - Kamerunu, który grał z Gruzją. Z kolei Paragwajczycy musieli uznać wyższość Irlandii 2:1.

W meczach zespołów, które wcześniej pogrzebały swoje szanse na wyjazd do Republiki Południowej Afryki Armenia wygrała 3:1 z Uzbekistanem, Albania z Czarnogórą 1:0, a Ukraina rozgromiła Litwinów4:0, dwie bramki dla naszych wschodnich sąsiadów strzelił Andrij Szewczenko.

Wyniki wtorkowych spotkań towarzyskich:

Armenia - Uzbekistan 3:1

Ukraina - Litwa 4:0

Gruzja - Kamerun 0:0

Nigeria - Arabia Saudyjska 0:0

Grecja - Korea Północna 2:2

Czarnogóra - Albania 0:1

Irlandia - Paragwaj 2:1

Ostatnie sparingi Brazylii z Tanzanią i Zimbabwe ?